Wojna w szeregach Prawa i Sprawiedliwości. Witek rozwścieczyła Kaczyńskiego!

Do sieci wyciekły ciekawe informacje z siedziby partii rządzącej na Nowogrodzkiej. Prezes Prawa i Sprawiedliwości, Jarosław Kaczyński ma być mocno rozwścieczony i poirytowany działaniami marszałek Sejmu Elżbiety Witek. Wezwał on ją osobiście do swojego gabinetu. Chodzi o totalną dominację marszałka Senatu, Tomasza Grodzkiego nad polityk ugrupowania rządzącego.

Marszałek Sejmu dała się zdominować przez marszałka Grodzkiego. Prezes Kaczyński był wściekły. Wybory 10 maja się nie odbyły. Gdyby głosowanie było, prezydent Andrzej Duda miałby zapewnioną drugą kadencję. A teraz zaczęto dyskutować o tym, że wybory w ogóle miałyby się odbyć po 6 sierpnia i głowę państwa mógłby zastąpić marszałek Senatu” – przekazała Wirtualna Polska, powołując się na osobę z bliskiego otoczenia kierownictwa PiS. Witek nieoficjalnie miała otrzymać reprymendę od prezesa Prawa i Sprawiedliwości.

Po spotkaniu pilnie postanowiła zwołać konferencję prasową w Sejmie. „Jestem zaniepokojona tym, co się dzieje w Senacie, jak postępuje marszałek Tomasz Grodzki. Otrzymałam od niego zapewnienie, że nie będzie trzymał ustawy ws. wyborów prezydenckich przez 30 dni. […] Apeluję do marszałka Senatu, by przywołał do porządku senatorów. Można w Senacie przyjąć ustawę ws. wyborów prezydenckich jeszcze w tym tygodniu; proszę nie opóźniać prac nad nią” – mówiła wyraźnie poddenerwowana Witek.

Czytaj dalej

Foto: youtube/ArtiqbForever2, youtube/TVP Info
Źródło: wiadomosci.wp.pl