Wściekły prof. Matczak zwrócił się do Dudy, Kaczyńskiego i Ziobro! „Jeśli nadal będziecie niszczyć…”

Agresja wojsk rosyjskich wymierzona w Ukrainę wywołała napięcie wśród ludzi na całym świecie. Profesor Marcin Matczak za pośrednictwem Twittera udostępnił wczoraj serię wpisów, komentujących atak Rosji. Oprócz ostrych słów skierowanych we Władimira Putina, nie omieszkał skomentować decyzji, które przez lata podejmowało Prawo i Sprawiedliwość. Zaapelował nawet do prezydenta Polski Andrzeja Dudy, prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego oraz Zbigniewa Ziobro.

Wojna Putina to ostatnie stadium choroby. Nie ważcie się na tę drogę wchodzić, polscy mentalni Rosjanie. Nie można zwalczać Putina i kazać mu iść na ch*j, jeśli jednocześnie każe się iść na ch*j naszej instytucjonalnej mądrości, która przed następnym Putinem ma nas ochronić. Mówią, że samobójstwo jest tragicznym końcem długiego procesu, który niszczy człowieka od środka. Podobnie jest z decyzją o napaści na sąsiada – to przerażający finał czegoś, co długo niszczy społeczeństwo i państwo. Tak było z wojną Hitlera. Tak samo jest z wojną Putina. Autorytaryzm rodzi się w głowie kogoś, kto chce przekroczyć granicę autonomii innego. Tej granicy strzegą prawo i jego instytucje. Stąd autorytaryzm musi najpierw złamać prawo – tę niewidzialną osłonę ludzkiej godności, by potem bezkarnie złamać człowieka. Praworządność nie jest kaprysem prawników, ale instytucjonalną reakcją na zło, które drzemie w każdym z nas. Wymaga podzielenia się władzą zamiast jedynowładztwa, dyskusji, a nie przekonania o własnej wszechwiedzy. Podział władz ma jeden cel – hamować ludzką potrzebę dominacji” – pisze Matczak.

Wiecie, że pozornie niegroźny wirus (np. HPV), który działa odpowiednio długo, może powodować raka? Putin jest jak czwarte stadium raka, z przerzutami. Ten rak nazywa się autorytaryzm, pogarda dla człowieka, arbitralność. Myślicie, że nam to nie grozi? Cały zachodni świat mówi wam, że zachorowaliście: na wirusa TVP, zarażającego rzeczywistość propagandą, na ziobrozę degenerującą szacunek dla prawa międzynarodowego, na czarnkizm, który zastępuje myślenie ślepym posłuszeństwem.[…] Ogłaszacie światu, że teraz jesteście z nim solidarni. To tylko słowa. Gdy na Kijów spadają bomby zrzucane przez człowieka, który gardzi prawami człowieka, PAD mianuje prezesem ID SN A. Rocha. Tego, którego decyzję ETPCz uznał za prowadzącą do torturowania ciężarnej kobiety. Jeżeli robicie to, gdy jeszcze nie dopalił się Charków, co będzie, jak wojna się skończy? Powiem wam. Dalej będziecie prześladować społeczność LGBT – tak jak Putin. Dalej będziecie oskarżać UE o wszelkie zło – tak jak Putin. I będziecie dalej podważać wyroki ETPC – tak jak Putin. Każdy, kto niszczy wolność i praworządność, otwiera drzwi autorytarnemu złu – jak zdrajca, który osłabia systemy obronne. Nie będziemy na to spokojnie patrzeć i pocieszać się najgłupszą myślą świata – że przecież na ulicach nie ma czołgów. Czekajcie sobie na te czołgi sami” – kontynuował, po czym zaapelował do wspomnianych wcześniej polityków. „Andrzeju Dudo, Zbigniewie Ziobro, Jarosławie Kaczyński: jeśli nadal będziecie niszczyć wartości i instytucje, które są barierą dla wszystkiego, co reprezentuje Putin, będziemy was traktować jak pomocników Putina” – stwierdził.

Czytaj dalej

Foto: youtube/Profesor Matczak, youtube/polsatnews.pl
Źródło: twitter.com/wsamraz