Wstrząsający apel do rządu, o którym powinien usłyszeć każdy! Chodzi o życie tysięcy Polaków

W tym roku do urn pójdziemy dwukrotnie. Jest to więc idealna okazja, by partie polityczne już teraz przedstawiały swoje obietnice wyborcze. Co raczej nie powinno nikogo dziwić, największe dyskusje wciąż wywołują zapowiedzi Jarosława Kaczyńskiego. 13. emerytura dla emerytów, 500 plus na każde z dziecko to tylko namiastka tego, czym lider ugrupowania rządzącego zaskoczył. Największe emocje wywołuje przede wszystkim ta druga obietnica. 

Program 500+ na pierwsze dziecko, od początku jest komentowany przez znaczną część osób, które interesują się polską polityką. Wielu z nich popiera zmiany. Są jednak tacy, którzy uważają, że rząd powinien przeznaczyć pieniądze na coś innego. Wstrząsający list w tej sprawie do posłów skierował Ogólnopolski Związek Zawodowy Lekarzy. Ci chcą bowiem, by środki zamiast na 500+ zostały przekazane na publiczną ochronę zdrowia, która jest w tragicznym stanie. Ich zdaniem mogłoby to uratować życie tysięcy osób. Przejawami tego kryzysu są nie tylko rosnące długi szpitali, wydłużające się (z nielicznymi wyjątkami) kolejki do lekarzy specjalistów, do badań diagnostycznych i do wielu zabiegów operacyjnych, ale przede wszystkim – ogrom cierpienia ludzkiego, związanego z brakiem możliwości odpowiedniego leczenia, co skutkuje pogorszeniem stanu zdrowia i – nierzadko – śmiercią. – czytamy na samym wstępie.

Związek na przykładzie leczenia onkologicznego wyjawił, że w Polsce wiele osób umiera, ponieważ nie ma środków na to, aby im pomóc. Umierają w kolejkach także ludzie chorujący na inne choroby. Jeżeli nie nastąpi szybka i zdecydowana poprawa poziomu finansowania ochrony zdrowia, to tysiące Polaków nadal będzie umierać, choć mogłoby żyć – dodaje. Na sam koniec lekarze wystosowali mocny apel. Głosując zatem w tej sprawie stają Państwo – chcąc nie chcąc – przed wyborem: życie albo śmierć tych osób, które z powodu niedofinansowania publicznej ochrony zdrowia nie otrzymują dzisiaj potrzebnej pomocy medycznej. Wzywamy Państwa: wybierzcie życie! 

Źródło: natemat.pl
Foto: Pixabay.com