Wstydliwa wpadka kancelarii Dudy. Takiej kompromitacji jeszcze nie było!

Nasz prezydent Andrzej Duda, od początku sprawowania najważniejszej funkcji w Państwie nie uciekł od wszelkiego rodzaju wpadek. Te zawsze szeroko komentowane są w internecie. Nie inaczej było i tym razem. Kancelaria Prezydenta poinformowała o jego spotkaniu się z Borutem Pahorem, prezydentem Słowenii.

#PAD jest w Lublanie, gdzie weźmie udział w szczycie #Trójmorze. Wizytę rozpoczął od spotkania z prezydentem Słowacji @BorutPahor” – poinformował na Twitterze oficjalny profil Kancelarii Prezydenta. Wpis szybko został usunięty, lecz w internecie nic nie ginie. Jak większość spostrzegawczych internautów zauważyło, kancelaria zaliczyła ogromną wpadkę. Borut Pahor jest bowiem prezydentem Słowenii, a nie Słowacji. Błąd ten szybko i bezlitośnie postanowili wytknąć im w komentarzach internauci.

Słowenia czy Słowacja? Praga warszawska czy Praga czeska? Nie żeby dziwiło, że w geografię też nie umiecie” czy „Nie odróżniacie Bieruta od Bejrutu” – to tylko dwa z całej masy podobnych komentarzy. Dodajmy jednak, że dwudniowa wizyta Dudy w Słowenii spowodowana jest szczytem Inicjatywy Trójmorza. W skład grupy wchodzi 12 państw: Austria, Bułgaria, Chorwacja, Czechy, Estonia, Litwa, Łotwa, Rumunia, Słowenia, Węgry, pomylona Słowacja oraz Polska. Dodatkowo w Lublanie otworzona została wystawa poświęcona Emilowi Kortyce, polskiemu etnografowi i działaczowi niepodległościowemu, podczas której udział wziął nasz prezydent.

Foto: instagram.com/andrzejduda 2
Źródło: natemat.pl