Wymowny wpis Wałęsy po meczu Polaków. Wygrał nim internet!

Piłkarska reprezentacja Polski przegrała w swoim pierwszym spotkaniu na Mistrzostwach Świata z Senegalem (2:1), czym strasznie utrudniła sobie wyjście z grupy. Przypomnijmy, że orły Nawałki w spotkaniu o życie już w najbliższą niedzielę zmierzą się z Kolumbią. Przegrana oznacza koniec marzeń o grze w fazie play-off. 

Nie tak polscy kibice wyobrażali sobie początek mistrzostw. Mimo że to Polacy według ekspertów byli faworytami meczu, kompletnie tego nie zaprezentowali na murawie. To Senegalczycy od początku spotkania nacierali na bramkę Wojciecha Szczęsnego, a podopieczni Adama Nawałki mieli problem z wymienieniem kilku dokładnych podań. W 37. minucie ziściło się to golem Thiago Cionka, który umieścił futbolówkę we własnej bramce. Druga połowa dla naszych rozpoczęła się nieco lepiej. Ciekawym strzałem z rzutu wolnego popisał się kapitan reprezentacji, Robert Lewandowski jednak jeszcze lepszą paradę wykonał senegalski golkiper. Niestety w 60 minucie meczu wynik na 2:0 podwyższył. W końcówce odpowiedział jeszcze strzałem głową Grzegorz Krychowiak jednak było to zdecydowanie za mało, abyśmy mogli ten mecz chociaż zremisować.

Po samym spotkaniu w internecie pojawiła się masa mocnych komentarzy pod adresem naszych piłkarzy. Wiele osób jest zdania, że podopieczni Nawałki powinni zagrać zdecydowanie lepiej oraz ze zdecydowanie większym poświęcenie. Do pierwszego meczu Polaków na MŚ odniósł się również były prezydent Polski, Lech Wałęsą, który zrobił to w nieco inny, żartobliwy sposób. Niemcy tez przegrali z „zielonymi”. Jeszcze wstaniemy z kolan. – możemy przeczytać na jego oficjalnym profilu na Facebooku. W osobnym wpisie na Twitterze napisał zaś, że jeszcze wstaniemy z kolan.


Źródło: Twitter.com Lech Wałęsa (@PresidentWalesa), Facebook.com Lech Wałęsa (facebook.com/lechwalesa/)
Foto:facebook.com/rl9official/,facebook.com/lechwalesa/ screen