Wzruszający moment w studiu TVN24. Jurek Owsiak nie mógł powstrzymać łez

Prezes Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy Jerzy Owsiak był gościem środowego wydania „Fakty po faktach” w TVN24. Rozmawiano m.in. o ogromnej pomocy, jaką Polacy zaoferowali naszym wschodnim sąsiadom w tym trudnym dla nich czasie. Godna pochwały postawa Polaków, nie uszła uwadze gościa Piotra Kraśki. Owsiak w pewnym momencie programu, który emitowany był na żywo, nie mógł powstrzymać łez.

Polacy na różne sposoby pomagają uciekającym przed wojną Ukraińcom. Zachwycony postawą obywateli naszego kraju jest Jerzy Owsiak. Zacznę od podziękowań Polakom, którzy tak wspaniale się zorganizowali. Z jednej strony pomoc idzie spontanicznie, a z drugiej strony jest bardzo dobrze zorganizowana. Już pierwszego dnia wojny wszyscy wiedzieli, co robić, więc udali się na granicę, żeby stworzyć miejsca, gdzie można było się napić gorącej herbaty. Nikt nie wiedział, jak będzie wyglądał ten exodus. Wychodzą, jakby szli lotniskiem, bo mają walizki na kółkach. Co tam w nich zmieścisz? Na wakacje więcej zmieścisz, a oni musieli się pożegnać z całym swoim dobytkiem – mówił na antenie.

Polacy natychmiast zareagowali. Zgadzam się z tym, co mówił pan profesor, że czuję pomoc Polaków. Pomagamy z ogromną wyobraźnią i ciekawym pomysłem. Od razu przejdę do rzeczy nawet gdy tutaj siedziałem, przyjąłem bardzo ważny meldunek. Na dniach będziemy mieli śpiwory, karimaty, materace samo dmuchające, ocieplacze, czołówki. Mówimy o tysiącach sztuk i o bardzo dużych ilościach – kontynuował. Chwilę później Owsiak dodał, że otrzymał smsa od przyjaciela z Ukrainy, który podziękował mu za wsparcie od WOŚP. Nawet wzruszam się, gdy teraz to mówię – powiedział. To wtedy nie mógł ukryć wzruszenia. Tyle im trzeba. Naszego wsparcia – stwierdził ze łzami w oczach.

Czytaj dalej

Źródło: plotek.pl, wiadomosci.onet.pl
Foto: Kadr z TVN24/twitter.com/CichonAlicja