Ciężki stan Kaczyńskiego po operacji kolana. Dostaje silne leki przeciwbólowe

Prezes Prawa i Sprawiedliwości, Jarosław Kaczyński zmagał się z bólem kolana od dłuższego czasu. Pomimo konieczności wykonania operacji ciągle ją odwlekał, aby poświęcić się swoim politycznym obowiązkom. Miał uznać, iż z uwagi na to, że PiS wygrało sejmiki wojewódzkie, wybory do parlamentu oraz do europarlamentu dopiero teraz może poddać się zabiegowi. Tak też się stało.

Prezes PiS przeszedł pomyślnie operację. Dotyczyła ona wszczepienia endoprotezy stawu kolanowego. „Super Express” dotarł do ważnego polityka PiS, który chciał pozostać anonimowy. Naświetlił on obecną sytuację prezesa. Ta nie wydaje się jeszcze kolorowa. Najgorzej było podczas pierwszych 48 godzin po zabiegu. Kaczyński miał odczuwać wówczas największy ból i faszerowany był mocnymi lekami przeciwbólowymi. „To była poważna operacja i Jarosław Kaczyński bierze leki przeciwbólowe, bo to kolano go jeszcze mocno boli. Nie chcemy, żeby cierpiał. Najgorsze było 48 godzin po operacji” – powiedział.

Pytaniem pozostało, czy prezes partii rządzącej będzie sprawny na czas wyborów prezydenckich. Te wątpliwości rozwiał rozmówca. „Będzie sprawny na kampanię prezydencką” – stwierdził stanowczo. „Wszystko poszło bardzo dobrze, prezes czuje się lepiej, ale najgorsza była pierwsza i druga doba po operacji. Potrzebne są w takich sytuacjach oczywiście środki przeciwbólowe i prezes również musi je brać” – dodał. Kaczyńskiego czeka teraz długa rehabilitacja. „Po protezie kolana rehabilitacja jest bardzo potrzebna. Pacjent po operacji będzie chodził mniej więcej dwa miesiące o kulach i później nastąpi ich odstawienie” – powiedział ortopeda dr Rafał Kamiński.

Czytaj dalej

Foto: youtube/Telewizja Republika
Źródło: se.pl