Grabowski ponownie zabrał głos! Zamieszanie wokół Joanny Mazur trwa

Andrzej Grabowski, polski aktor znany głównie z roli Ferdka Kiepskiego w serialu „Świat według Kiepskich” jest obecnie jednym z jurorów w popularnym „Tańcu z Gwiazdami”. Podczas ostatniego odcinka wywołał swoimi słowami wielki szum wokół niewidomej sportsmenki i uczestniczki programu Joanny Mazur.

Wszystko za sprawą wyemitowanego filmiku dającego nam mały wgląd do jej codziennego życia. Pokazano między innymi w jakich warunkach żyje. Poruszyło to jury, a swoją ostrą wypowiedź wystosować postanowił w telewizji na żywo wspomniany wcześniej Grabowski. „Czuję się zażenowany, zawstydzony tym, że osoba, dla której na Mistrzostwach Świata grano Mazurek Dąbrowskiego, żyje w takich warunkach. Gdzie są instytucje państwa odpowiedzialne za to, aby taką osobę docenić? Gdzie są sponsorzy prywatni? Którzy doceniają jakiegoś trzecioligowego piłkarza z marnego klubu. Tu stoi Mistrzyni Świata! Jest mi po prostu wstyd i czuję się zażenowany. A z ciebie Asiu jestem dumny” – powiedział wówczas.

Po programie cała Polska wzięła udział w zbiórce na rzecz Pani Joanny. Dodatkowo Ministerstwo Sportu i Turystyki zaproponowało sportsmence spotkanie w celu dogadania finansów. Całe te zamieszanie ponownie skomentował juror „Tańca z Gwiazdami”. „Zrobił się duży szum. I bardzo dobrze! Cieszę się, że tak się stało. Instytucje odpowiedzialne za to powinny dbać o mistrzynię świata i osobę niepełnosprawną. To jest wstyd, żeby taka osoba była niedoceniana. Jeśli chodzi o kwestię samych pieniędzy, nie wiem, na czym polega finansowanie i mam nadzieję, że Joasia sama wypowie się w tej kwestii podczas najbliższego odcinka programu” – powiedział.

Foto: youtube/Polsat, youtube/Onet Rano
Źródło: pikio.pl