Zapytali Tuska, czy będzie kandydował na prezydenta Polski. Jego odpowiedź zszokowała Polaków!

Donald Tusk to bezapelacyjnie jedna z najważniejszych postaci politycznych naszych czasów. Były premier oraz współzałożyciel Platformy Obywatelskiej nieustannie od wielu lat jest na ustach Polaków, gdy mówi się o polityce. Nic więc dziwnego, że uważany jest przez wielu za jedyną osobę, która może „naprawić Polskę”.

Przewodniczący Rady Europejskiej zapytany został przez dziennikarzy, czy będzie startował na stanowisko prezydenta. Jego odpowiedź może nieco zaskoczyć Polaków, którzy liczyli na jego powrót do Polskiej polityki. „Uwierzcie mi na słowo i to jest poważna deklaracja, to nie jest pierwszorzędna sprawa dzisiaj w Polsce, jakie plany polityczne ma X, czy Y. I biorę tutaj także siebie pod uwagę. […] To, co naprawdę jest groźne w przyszłości, co jest wielkim wyzwaniem dla Polski, dla Europy, ale też dla człowieka, jako takiego, to nie jest kariera polityczna, awans czy decyzje polityczne jednego człowieka” – rozpoczął.

To jest być albo nie być naszej cywilizacji, człowieka jako takiego. Jeśli na serio myślimy o uratowaniu środowiska naturalnego i tu nie tylko o klimat chodzi, ale też o nasze oceany, powietrze. Jeśli natychmiast nie zdecydujemy się na refleksję i działania, jeśli chodzi o zagrożenia płynące ze strony nowych technologii – głównie cyfrowych, to na prawdę nie będzie co zbierać w ciągu kilkudziesięciu lat. Warto się skupić na tym, czego polityka dotyczy, a nie, czy ktoś zdecyduje się gdzieś kandydować, bo to jest kwestia drugorzędna” – dodał.

Foto: wiadomosci.onet.pl screen
Źródło: wiadomosci.onet.pl