Zapytano emerytkę, co PiS mógłby zmienić. Odpowiedziała ze łzami w oczach, mocno uderzyła w rząd!

Popularny portal „goniec.pl” często przeprowadza sondy na ulicach polskich miast. Odpowiedzi Polaków publikowane są na oficjalnym profilu TikTok portalu. Głośno w naszym kraju jest od dłuższego czasu na temat rosnących cen m.in. żywności, paliwa, czy też stóp procentowych kredytów. O to, co mógłby zmienić rząd, pytał Polaków dziennikarz „goniec.pl”. Sieć obiegła wypowiedź jednej z emerytek, która ze łzami w oczach opowiedziała o swojej obecnej sytuacji. Nie zostawiła na rządzie Prawa i Sprawiedliwości suchej nitki.

Co mógłby nasz rząd zmienić?” – zapytał dziennikarz. „Pensję minimalną. Pensję minimalną dla ludzi, bo przerobiłam 44 lata, a ja żyję w niewoli. Kredyt wzięłam i stopę procentową podnoszą. Do czego to podobne? To jest normalne? Jeden w kuchni ma siedem milionów, a drugi nie ma złotówki na chleb. To jest dobrze? Pytam się. Dlaczego PiS nie rozliczył tych złodziei, którzy mają miliony” – powiedziała, płacząc. „13, 14 emerytury?” – dopytał przeprowadzający sondę, na co kobieta odpowiedziała: „To jest 13-stka, 14-stka i te dodatki? Pan uważa, że to jest dużo? Niech Pan się nie ośmiesza. Ile żywność zdrożała, kredyty poszły w górę. To jest normalne? Ja dokładam. Moje dziecko wykształciłam i nikt mi nie dał nawet złotówki. Dzisiaj dzieci mają po 500, po 300 na wczasy na kolonię, na wszystko. Pytam się, co my dzisiaj, emeryci, mamy?„. Wideo to obejrzeć można poniżej, a wyświetliło je już ponad milion osób!

@goniec.pl Emerytka płacze i mówi o sytuacji w Polsce #emerytura #polskiład #polityka #pis #Kaczyński #bieda #emeryci #500plus #gospodarka #wywiad ♬ dźwięk oryginalny – Goniec.pl portal informacyjny

Czytaj dalej

Foto: tiktok.com/@goniec.pl
Źródło: tiktok.com/@goniec.pl