Złe wieści dla palaczy! Od 20 maja w życie wejdzie nowa ustawa

Z badań, że spora część Polaków jest palaczami. Dla tych osób mamy złe informacje. Rząd musi wprowadzić nowelizację ustawy przed 20 maja bieżącego roku. W innym wypadku z fabryk tytoniowych nie wyjdzie już na światło dzienne ani jedna paczka papierosów.

„Taki obowiązek nakłada na Polskę dyrektywa unijna z 2014 roku. Celem UE jest walka z szarą strefa i kontrola tego, gdzie papierosy trafiają. Natomiast nowelizacja naszej ustawy o następstwach spożycia wyrobów tytoniowych, która wprowadza w życie wspólnotowej ustalenia, jeszcze nie wyszła z rządu do parlamentu. A to może oznaczać spore problemy” – powiedział dla TOK FM dr Maciej Ptaszyński.

Polska Izba Handlu już wysłała do premiera pismo z prośbą o o przyspieszenie prac nad projektem ustawy, która ma wdrożyć system śledzenia ruchu i pochodzenia wyrobów tytoniowych. Jeżeli rząd nie przyspieszy swoich działań, po 20 maja nie kupimy już papierosów w sklepach. Wiąże się to z wielką dziurą w budżecie bowiem pamiętać trzeba, że w cenie jednej paczki papierosów wliczone jest, aż 85% podatków. Dodatkowo nikłe szanse są na to, że ludzie rzucą palenie, co jak twierdzi dyrektor Polskiej Izby Handlu przyczyni się do kupowania papierosów z przemytu.

Źródło: tokfm.pl
Foto: własne