Złe wieści dla PiS. Najnowszy sondaż nie pozostawia złudzeń

Jak powszechnie wiadomo zbliżają się wybory do Parlamentu Europejskiego. Te odbędą się od czwartku 23 maja do niedzieli 26 maja. Centrum Badania Opinii Społecznej sprawdziło na kogo głosować będą Polacy. Prawo i Sprawiedliwość okazuje się nie mieć tak pewnej wygranej jaką mogłoby się wydawać, że mają.

CBOS na ponad trzy miesiące przed wyborami postanowiło przeprowadzić wstępną ankietę. Dowiedzieliśmy się, że zainteresowana wyborami jest niestety mniejszość Polaków, bo tylko 44 procent ankietowanych. Reszta wyraziła brak zainteresowania. Ponad połowa ankietowanych wyraziła za to chęć uczestnictwa w wyborach do PE, a było ich, aż 52%. 26% ankietowanych jeszcze się nie zdecydowało, a pozostali nie wezmą udziału.

Najciekawsza informacja jest taka, że aż 49 procent ankietowanych, którzy zadeklarowali już udział w wyborach nie będzie głosowało na polityków Prawa i Sprawiedliwości. Jest to duży cios w partię rządzącą, bowiem dotychczas byli bardzo pewni swojej przewagi. Dodatkowo 70% procent ankietowanych uważa, że to kto zostanie wybrany do PE ma duże znaczenie dla naszego kraju, a 22%, iż niewielkie.

Foto: instagram.com/bombeksromebek
Źródło: fakt.pl