Była dziennikarka TVP zmiażdżyła telewizję! „Jak to właściwie skomentować? Manipulacja?”

Joanna Racewicz to dziennikarka, która przez lata związana była z Telewizją Polską. W latach 1999-2006 oraz 2011-2016 prowadziła jeden z najpopularniejszych programów informacyjnych w Polsce, Panoramę. W między czasie pracowała dla TVN, teraz widzowie mogą oglądać ją w Polsat News. O Racewicz zrobiło się w ostatnich dniach głośno za sprawą jej wypowiedzi, w który miażdży swojego byłego pracodawcę, Telewizję Polską. 

Swoimi wrażeniami podzieliła się z internautami za pośrednictwem relacji na swoim Instagramie. Racewicz nie ukrywała swojego oburzenia tym, co zobaczyła na antenie telewizji. „Oglądam TVP Info i muszę wam powiedzieć, że to jest jakaś kompletnie inna rzeczywistość. To przestaje być zabawne tam, gdzie widzowie mają dostęp tylko do tego jednego kanału. To naprawdę przestaje być zabawne. Można się śmiać, że to jest alternatywna rzeczywistość, ale… Jak to właściwie skomentować? Manipulacja? Propaganda, Goebbelsizm? Trzeba mieć albo wyjątkowo giętki kręgosłup, albo wyjątkowo wysoki kredyt. A może jedno i drugie” – mówiła.

Nie da się ukryć, iż Telewizja Publiczna zmieniła swój sposób działania w ciągu ostatnich lat. Ogromna grupa Polaków wraz z czołowymi politykami reprezentującymi obóz opozycji twierdzą, iż jest to telewizja upolityczniona. Wypowiedzi prawicowych polityków na antenie TVP nierzadko wywołują ogromne kontrowersje w sieci, przez co o programach telewizji stale jest głośno. „Wiadomości” wzbudzają najwięcej mieszanych opinii ze względu na ciągłe ataki skierowane w Donalda Tuska, przy – wydaje się – każdej możliwej okazji. Jeden z internautów podliczył, iż w „Wiadomościach” cytat Tuska „für Deutschland” od stycznia bieżącego roku, widzowie usłyszeć mogli aż 97 razy. Od 29 maja do 9 grudnia 2021 r. nazwisko Tuska padło we wspomnianym programie aż 1150 razy.

Czytaj dalej

Foto: youtube/TVP Info, youtube/rzezba1
Źródło: onet.pl, o2.pl, teleshow.wp.pl