Były aktor TVP miażdży telewizję! Matuszak po tym wywiadzie jest na ustach wszystkich Polaków

Włodzimierz Matuszak to polski aktor znany wszystkim z jego najbardziej popularnej roli księdza w serialu „Plebania” nadawanego w TVP1 do stycznia 2012 roku. Jak wiadomo, od tamtego czasu Telewizja Polska przeszła ogromne zmiany. Aktor udzielił wywiadu Michałowi Misiorkowi z portalu „Plejada”, gdzie wypytany został między innymi o jego stosunek do obecnego stanu telewizji publicznej. Matuszak nie przebierał w słowach.

W jednym z wywiadów wyznał pan, że nie gra pan w produkcjach TVP, bo jest tam pan na czarnej liście. Myśli pan, że trafił pan na nią za sprawą wypowiedzi na temat rządu?” – zapytał dziennikarz. Matuszak odpowiedział na to pytanie twierdząco. „Pewnie tak. Proszę zauważyć, że wszyscy aktorzy i muzycy, którzy postępują podobnie jak ja, zniknęli z Telewizji Polskiej. Trumfy święcą w niej za to ci, którzy albo popierają PiS, albo mówią, że uczciwie wykonują swój zawód i polityka ich nie dotyczy” – stwierdził. „Gdyby dziś dostał pan propozycję zagrania w produkcji Telewizji Polskiej, przyjąłby ją pan?” – dopytał redaktor.

Aktor stwierdził, że nie ma takiej możliwości. „Na pewno nie. To już nie jest publiczna, misyjna telewizja, tylko tuba partyjna. W obecnym kształcie nie chcę mieć z nią nic wspólnego. Dawno temu już przestałem ją oglądać. Ale czasem, gdy jestem w hotelu, to nie mam wyboru. I z przykrością muszę stwierdzić, że mimo upływu lat, tam się nic nie zmieniło. I pewnie prędko się nie zmieni.[…] Gdy pomyślę sobie o tym, że Donald Tusk dostaje groźby śmierci i musi mieć ochronę, a wcześniej zamordowany został Paweł Adamowicz, to ciarki przechodzą mi po plecach. Czy to, co wylewa się z anteny, nie ma wpływu na zachowania ludzi? To szczucie i napuszczanie na siebie ludzi, zalew pseudodziennikarzy czy celebrytów, którzy z prawdziwym dziennikarstwem nie mają nic wspólnego, przechodzą ludzkie pojęcie” – powiedział Matuszak. Cały wywiad z aktorem opublikowany zostanie na łamach portalu Plejada w piątek.

Czytaj dalej

Foto: youtube/Potal Moja Figura, Wikimedia Commons (Autor: Przykuta)
Źródło: plejada.pl