Czarne chmury nad Jakimowiczem, gwiazdor się doigrał! Prokuratura wszczęła w jego sprawie śledztwo

Popularny aktor, a od dłuższego czasu prowadzący program „W kontrze” w TVP Info, Jarosław Jakimowicz, to bez wątpienia jedna z najbardziej kontrowersyjnych osób pojawiających się w polskich mediach. Często przewija się on na głównych stronach za sprawą swoich słów, które nierzadko wymawia bez dłuższego przemyślenia ich. Jak się okazuje, może mieć z tego powodu ogromne problemy.

Jedną ze wzbudzających największe dyskusje wypowiedzi Jakimowicza była ta dotycząca przedłużenia koncesji dla TVN. „Domyślacie się Państwo, że jestem za nie przedłużaniem tym szmaciarzom koncesji jak mało kto ŚPIESZCIE ŚIĘ SZMACIARZE ZADAWAĆ PYTANIA” – stwierdził wówczas. Aktor w obrzydliwy sposób zwrócił się także w stronę dziennikarza Tomasza Sekielskiego, który swego czasu wyznał, iż jego żona zmaga się z depresją i zespołem stresu pourazowego. „BARDZO SIĘ CIESZĘ ŁOBUZIE, ŻE CIERPISZ TY TWOJA RODZINA ,ŻONA za to co zrobiłeś podły łobuzie mojej rodzinie. Ty dziennikarz? Zwykły łobuz ,który razem tą kreaturą Krysiakiem próbowali zniszczyć nam życie. Jest jeszcze parę osób np. z Uwaga TVN Dorota Pawlak na których ból spokojnie czekam. Za te krzywdy i kłamstwa i manipulacje zasłużyliście ‼️” – skomentował słowa Sekielskiego Jakimowicz.

Na wypowiedzi gwiazdora zareagował Ośrodek Monitorowania Zachowań Rasistowskich i Ksenofobicznych. Na Facebook’owej stronie ośrodka czytamy, iż słowa Jakimowicza naruszyły zasady etyki dziennikarskiej obowiązujące w TVP. „Postępowanie wyjaśniające wykazało, że Jakimowicz naruszył zasady etyki dziennikarskiej obowiązujące w TVP. Jak wskazano w uzasadnieniu, prezenter może publikować swoje opinie w Internecie, jednak powinien to czynić „z najwyższą rozwagą, pamiętając, że informacja raz umieszczona, pozostanie tam na zawsze”. Gwiazda TVP została także upomniana, że musi pamiętać, że jej słowa, jako osoby mocno kojarzonej ze stacją, mogą być postrzegane jako stanowisko nadawcy” – informują. Organizacja oświadczyła również, że prowadzi działania, aby pociągnąć aktora do odpowiedzialności karnej oraz cywilnej. „Na nasz wniosek prokuratura wszczęła śledztwo przeciwko Jakimowiczowi” – zakończono.

Czytaj dalej

Foto: youtube/Telewizja Republika
Źródło: Ośrodek Monitorowania Zachowań Rasistowskich i Ksenofobicznych