Czarne chmury nad Pawłowicz, sędzia TK się doigrała! Zajmie się nią sąd, poseł Trela złożył prywatny akt oskarżenia oraz wniosek o odebranie immunitetu sędziowskiego

Była posłanka PiS, a obecnie sędzia Trybunału Konstytucyjnego, Krystyna Pawłowicz znana jest ze swojego ciętego języka i wpisów, w których nie przebiera w słowach. W kwietniu poseł Lewicy, Tomasz Trela złożył do prezes Trybunału Konstytucyjnego wniosek o ujawnienie oświadczeń majątkowych sędziów TK. Bardzo agresywnie zareagowała na tę informację właśnie Pawłowicz. „Ty chamie! Łobuzie! Dziadu kalwaryjski! Udowodnij najpierw, że brałam łapówki” – napisała wówczas na Twitterze. Konflikt pomiędzy politykami zakończony zostanie w sądzie.

Poseł Trela poinformował wczoraj na Twitterze, iż zorganizowana zostanie dziś konferencja przed Trybunałem Konstytucyjnym. „Prywatny akt oskarżenia przeciwko @KrystPawlowicz i wniosek o uchylenie jej immunitetu. Za chamstwo, za tupet, za bezczelność, a przede wszystkim za stawianie się ponad prawem. Szczegóły jutro o 11.00 przed Trybunałem Konstytucyjnym. Pani Krystyno, pani też może przyjść” – napisał. Tak też się stało. Wraz z Małgorzatą Karasińską oraz Rafałem Karbowniczkiem wziął udział w konferencji, gdzie zapowiedział, iż złożył prywatny akt oskarżenia przeciwko Krystynie Pawłowicz oraz wniosek o odebranie jej immunitetu sędziowskiego. „Spotkaliśmy się, żeby powiedzieć kilka zdań na temat jednej z pań, która zasiada w Trybunale Konstytucyjnym, a dokładniej chodzi o panią Krystynę Pawłowicz” – mówił, po czym przypomniał wyżej wymienią sytuację oraz kontrowersyjny wpis sędzi TK.

Ja wtedy po rozmowie ze swoimi współpracownikami stwierdziłem, że tej sprawy nie odpuszczę. Nie odpuszczę dlatego, że nie jestem jedyną osobą, którą pani Krystyna Pawłowicz w taki sposób obraża. Takich osób jest bardzo dużo i możecie państwo zaobserwować to każdego dnia w mediach społecznościowych. Każdy, kto ma inne zdanie niż pani Pawłowicz, jest nastawiony na bardzo ostrą, niecenzuralną krytykę. Nie może być tak, że osoba publiczna, opłacana za publiczne pieniądze chlapie na prawo i lewo obrażając wszystkich tych, którzy mają inne zdanie. Rozpoczęliśmy procedurę formalną, złożyliśmy doniesienie do prokuratury. Oczywiście prokuratura to doniesienie umorzyła. Na to odwołaliśmy się do sądu, sąd przychylił się do decyzji prokuratury. Ale sprawy nie odpuszczamy. Dlatego że ta sprawa musi mieć swój finał w sądzie” – oznajmił Trela. Całą konferencję udostępniono na kanale Lewicy w serwisie YouTube, a można ją obejrzeć poniżej.

Czytaj dalej

Foto: youtube/FAKT24.PL, twitter.com/poselTTrela
Źródło: youtube/Lewica, twitter.com/poselTTrela