Czarnek zapadnie się pod ziemię. Wściekły Polak nie wytrzymał po jego słowach i wbił go w ziemię!

Minister edukacji i nauki, Przemysław Czarnek udzielił wywiadu dla PAP. Odniósł się w nim do doniesień, jakoby niektóre szkoły miały problemy z ogrzewaniem budynków ze względu na rosnące ceny energii elektrycznej i zagroził samorządom. „Jeżeli któryś samorząd nie wywiąże się z zadań publicznych i nie będzie ogrzewał szkoły, która jest przez niego prowadzona, dla jego dzieci, mieszkających na terenie tego samorządu, to będziemy występować niezwłocznie o zarząd komisaryczny. To jest święty obowiązek samorządu utrzymać i ogrzać szkołę dla dzieci” – powiedział. Słowa te wywołały kontrowersje w sieci, a głos zabrał emerytowany pułkownik Adam Mazguła. Nie ukrywał swojego niezadowolenia ze słów polityka.

Rujnujący edukację P. Czarnek: Jeżeli samorząd nie ogrzeje szkoły, to wystąpimy o zarząd komisaryczny.
Fanatyczna PiS-głupoto Polski, to nie samorząd ma ogrzewać, a paliwa: węgiel, gaz, prąd, którego nie zapewniacie. Dlatego to wam trzeba wprowadzić zarząd nadzorczy. Najlepiej ze spacerniakiem.
Panie Czarnek,
PiS przekazał dodatkowe 5 mld zł. na Kościół (ok. pół miliona na parafię) w związku z podwyższeniem cen paliw. Dlaczego dotujecie kościoły, jeśli to nie jest wasze zadanie? Ile więc PiS przekazał na szkołę?
Może też przekaże Pan informacje, ile przekazano na szpital, dom kultury, obiekty socjalne…?
Przecież to wy zarabiacie bajeczne krocie na inflacji i podwyżkach marż, a samorządy okradacie z pieniędzy. Szczególnie tych, gdzie nie wy rządzicie.
To co? Jak będzie zarząd komisaryczny, to znajdzie się paliwo, czy będziecie palić samorządem?
Ciekawe, że faszyści zawsze znajdą wsad do swojego ognia
” – napisał na swoim Facebook’u Mazguła.

Czytaj dalej

Foto: facebook.com/amazgula, youtube/polsatnews.pl
Źródło: rmf24.pl, facebook.com/amazgula