Dramatyczny apel Moniki Olejnik odbiera mowę. „Panie prezesie, Panie premierze, apeluję o zatrudnienie do pomocy najlepszych specjalistów ze Świata”

Cała Polska mówi obecnie o kryzysie ekologicznym, który dotknął rzekę Odrę. Dużo kontrowersji wzbudza postawa rządzących. Przypomnijmy, przez długi okres  w ogóle nie informowali o możliwym zagrożeniu, następnie umniejszano mu, a wypowiedzi polityków sugerowały, że nic konkretnego jeszcze nie ustalono. Decyzja rządzących, aby utrzymywać takie zagrożenie w niewiedzy ludzi, wywołała frustrację u polityków opozycji. 

Monika Olejnik zabrała głos na temat. Wystosowała ona odbierający mowę apel, w którym nie wdawała się w polityczne przepychanki, a ponad podziałami poprosiła rządzących, prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego oraz premiera Polski Mateusza Morawieckiego, o zatrudnienie najlepszych specjalistów z całego Świata, aby kryzys w rzece Odra zażegnać. „DRAMAT! #tragedia Panie Prezesie, Panie Premierze – zamiast zastanawiać się nad przekazem dnia #apeluje o zatrudnienie do pomocy najlepszych specjalistów ze Świata – doświadczonych ekspertów z Azji, Ameryki, z Europy! To nie jest czas na arogancję i ignorancję – to jest czas na ratowanie życia! To jest czas na ratowanie natury! Nie bójcie się korzystać z wiedzy najlepszych! #pamiętajcie – „ryba psuje się od głowy”! #zdrowie #woda #pomoc #katastrofa #katastrofaekologiczna #ekologia #życie #ryby #ptaki #zwierzęta #natura #eko #Odra” – napisała dziennikarka.

Czytaj dalej

Foto: flickr/Kancelaria Premiera, facebook.com/profile.php?id=100044304615774
Źródło: facebook.com/profile.php?id=100044304615774