Giertych do Kaczyńskiego: „Skoro Mateusz kazał przed zimą przygotować ocieplenie, to może Jarku zwróciłbyś mi już kurtkę?”

Niemal wszystkie czołowe media w Polsce mówią dziś o wizycie Mateusza Morawieckiego na Śląsku, a dokładniej w Boronowie. Przypomnijmy, że gmina położona niedaleko Częstochowy jest najlepsza w Polsce w programie „Czyste powietrze”. Z tego też powodu szef rządu zachęcał pozostałych Polaków do korzystania z programu. „A więc jeszcze poprawiamy warunki. Drodzy rodacy, naprawdę skorzystajcie z tego” – zachęcał. 

„Postarajcie się ocieplić swoje domy w miarę możliwości jeszcze przed tym sezonem grzewczym. Dotacje są do 90 proc. kosztów, w zależności od poziomu dochodów i to wszystko refinansowane jest bardzo szybko. Kolejne miliardy przeznaczamy na ten program, bo lepiej jest ocieplić budynek i zainstalować pompę ciepła. Oszczędności są bardzo zauważalne dla domowego budżetu” – przekonywał. Przejść obojętnie obok jego słów nie mógł znany wszystkim mecenas Roman Giertych. Ten wykorzystując sytuację postanowił zwrócić się bezpośrednio do Jarosława Kaczyńskiego. „Skoro Mateusz kazał przed zimą przygotować ocieplenie, to może Jarku zwróciłbyś mi już kurtkę?” – napisał na Twitterze.

Czytaj dalej

Źródło: twitter.com/GiertychRoman, bankier.pl, wprost.pl
Foto: YouTube.com Rzeczpospolita TV, TVP Info screen