Giertych znokautował Obajtka! Skomentował aferę paliwową, nie zostawił na nim suchej nitki

Nad prezesem Orlenu, Danielem Obajtkiem znajdują się obecnie czarne chmury. Wszystko ma związek z kontrowersyjnym od kilku dni tematem cen paliwa. Przypomnijmy, dzień przed powrotem 23-procentowego VAT na paliwo, Orlen ku zaskoczeniu wszystkich obniżył hurtowe ceny paliw. Polacy zastanawiają się, czemu nie zrobiono tego szybciej. Popularny mecenas Roman Giertych skomentował te doniesienia w znanym dla siebie stylu. Zadrwił z Obajtka listem otwartym na Facebook’u. „Podziękowania dla Obajtka. Szanowny Panie Prezesie! Wielu dzisiaj Pana krytykuje za to, że w zeszłym roku płaciliśmy o złotówkę więcej za litr paliwa, a ja Panu za to z całego serca dziękuję” – rozpoczął Giertych.

Pan ocalił wiele istnień ludzkich! I to wstyd, że niewdzięczny Naród wyzywa Pana teraz od oszustów i złodziei. Gdyby nie Pan ludzie mając więcej pieniędzy kupowaliby różne niebezpieczne rzeczy, które mogłyby im zaszkodzić. Oto przykład:
Lekarstwa. Ileż ludzi ocalił Pan spośród tych, którzy mogliby kupić sobie lekarstwa i narazić się na skutki uboczne? Piszą w tych ulotkach, że 1 na 1000 czy na 10000 umiera w wyniku zażywania tego, czy tamtego leku. Jak nie mają kasy, to nie zażywają. A skoro nie zażywają, to nie mają żadnych skutków ubocznych. I zawdzięczają to tylko Panu.
Alkohol. Piją, piją i piją i przestać nie mogą. Ale gdy nie ma pieniędzy, to nie będą pić. Tym jednym ruchem uchronił Pan dusze naszej nieskalanej młodzieży przed zgubnymi skutkami alkoholizmu. Pan jako wójt Pcimia dobrze wie, że młodzież jak dostaje za dużo pieniędzy, to przeznacza je na co? Głównie na alkohol. Gdy ich rodzice wydadzą na paliwo, to kieszonkowego nie będzie. I nie będzie też alkoholu! Genialne!
To samo dotyczy papierosów.
Zgubne gazety. Och ileż zła weszło w dusze ludzi, gdy czytali złe gazety. Gazety pełne podejrzliwości do władzy, gazety pełne teorii spiskowych, że sprzedając majątek narodowy władza w bankach arabskich otrzymuje łapówki. Gazety pełne podważania ustaleń podkomisji pana Macierewicza, która wykazała zamach na Tu-154 zrealizowany poprzez jednoczesne uderzenie helu, sztucznej mgły, magnesów, bomb kasetowych, trotylu, plastiku i bomb na skrzydle.
Próżne rozrywki. Zamiast oglądać programy TVP chodzą ludzie na te kabarety, gdzie neonówka czy inne szyderczo-kosmopolityczne zespoły wyśmiewają jedyny patriotyczny rząd na globie. Nie będą mieli na bilet, to nie pójdą
” – czytamy dalej.

Można by tych zagrożeń wymieniać wiele, które wszystkie zostały uchylone dzięki Pana staraniom. Jak powiedział Pana przyjaciel i mentor, ludzie mają zapierdalać (cytuję tylko) za miskę ryżu. A co ponad to jest zbytkiem, z którego władza nas wyzwoli.
I dzięki tym drobnym podwyżkom pan prezes może teraz finansować media i dziennikarzy, którzy piszą z wdzięcznością o Panu, a także prawników, którzy pozwą każdego kto tej wdzięczności nie umie ubrać we właściwe słowa. Brawo!
Z poważaniem i wyrazami wdzięczności –
Pana wielki fan – Roman Giertych
PS W imieniu opozycji też dziękuję. Bardzo Pan pomógł w zbliżających się wyborach. Nikt bardziej ludzi nie wkurzył w ostatnich latach niż Pan. Dobra robota!
” – zakończył.

Czytaj dalej

Foto: youtube/tvnpl, youtube/TVP Info
Źródło: facebook.com/profile.php?id=100050478939975, money.pl