Zdjęcie młodego Rydzyka robi furorę w sieci. Polacy są w szoku po przeczytaniu faktów o jego przeszłości

Duchowny z Torunia Tadeusz Rydzyk to bez wątpienia jedna z najbardziej kontrowersyjnych osób w naszym kraju. Jego działania oraz wypowiedzi nierzadko wzbudzają skrajne emocje śród Polaków. Internet w ostatnich dniach obiegło zdjęcie z jego młodości. Wraz z opisem, który wzbudził ogromne zainteresowanie internautów, opublikował je profil na Facebook’u „Wolność od religii”, a rozgłos zyskał dopiero po tym, jak udostępniła go na swoim profilu nie kto inny, jak legendarna polska aktorka, Krystyna Janda, która znana jest z tego, iż nie boi się publicznie wyrażać swoich opinii. Opis pod zdjęciem Rydzyka z lat 80. pozostawił Polaków z wieloma zagadkami.

W 1986 roku Tadeusz Rydzyk dostaje z kontrolowanego przez SB biura paszportowego paszport i bez zgody zakonu wyjeżdża do Niemiec.
Pobyt za granicą to tajemnicza karta jego życiorysu. Nie wiadomo dokładnie, co tam robił. Pojawiał się i znikał.
Po ojcu powinien nazywać się Kardaszewski. Ale nie nosi nazwiska po ojcu. Ma je po człowieku, który zmarł na wiele lat przed jego narodzeniem. Jako nieślubne dziecko, dostał nazwisko po mężu matki…
ŻADEN kościoł na zachodzie ani żadna parafia nie potwierdziła wyświęcenia tego pana na księdza… a wrócił jako ojciec… CUD?
” – czytamy we wpisie „Wolność od religii”. Sądząc po sekcji komentarzy, wzbudził on wśród społeczeństwa duże emocje. Wspomniane zdjęcie toruńskiego redemptorysty można zobaczyć poniżej.

Czytaj dalej

Foto: youtube/Roman Janikowski
Źródło: facebook.com/profile.php?id=100044484637694, facebook.com/AteizmPrzyszloscia