Jakimowicz: „Ten rudy, wredny Tusk…”. Takiej odpowiedzi się nie spodziewał, pożałuje swoich słów!

Podczas programu „#Jedziemy” Michała Rachonia na antenie TVP Info poruszony został temat jednego z wywiadów przewodniczącego Platformy Obywatelskiej, Donalda Tuska, udzielonego Onetowi. Mówił on tam m.in., że nie wrócił do polskiej polityki po wysokie stanowiska, ponieważ miał dobrą pozycję w Europie, a PO może wygrać kolejne wybory dzięki sprytowi oraz determinacji. Słowa lidera PO w ostrym stylu skomentował gość Rachonia, prowadzący „W kontrze”, także na antenie TVP, Jarosław Jakimowicz. Nazwał on Tuska „rudym i wrednym”.

Ten rudy, wredny Tusk mówi właśnie, że was oszwabi, oszuka. Nas patriotów. Nas Polaków. On to mówi, po prostu w oczy śmiejąc się. Ludzie przecież to jest jakiś koniec świata. Jak tak może być, przecież to nie jest zabawne. I on się uśmiecha na koniec. Przecież on mówi brutalnie: „ja was zaraz…”, jest takie słowo, którego nie użyję, bo zaraz znowu będę miał problemy. Przecież to jest w żywe oczy próbowanie oszukiwać nas patriotów, Polaków i po prostu robić sobie z nas drwinę. Nie do serca waszego dojdę. Ja was oszukam. Pamiętajcie: rude to wredne! Rude to wredne! Niestety” – powiedział Jakimowicz w #Jedziemy. Na wypowiedź prezentera TVP zareagował Ośrodek Monitorowania Zachowań Rasistowskich i Ksenofobicznych. Na ich profilu na Facebooku poinformowano o złożeniu zawiadomienia o popełnieniu przestępstwa.

Tak wykrzykiwał na antenie TVP Info Jarosław Jakimowicz. Tak, nie wydawało wam się, to dobitnie podkreśla poziom „komentatora” telewizji rządowej.
Jakimowicz nie reagował na sms-y od swojego prawnika, który ostrzegał go, by ten się uspokoił. Mecenas miał rację, bo składamy zawiadomienie o podejrzeniu popełnienia przestępstwa. Cechy wyglądu człowieka wiążą się nierozerwalnie z jego pochodzeniem etnicznym. Czym różni się od tego znieważanie ludzi z powodu ich koloru skóry?
Łączenie cech człowieka z jego charakterem jest prostackim i krzywdzącym stereotypem. Czym powiedzenie, że „rude jest wredne” różni się od stwierdzeń rasistów, że „czarny jest mniej intelgentny”?
Prawnik Jakimowicza dobrze wie, że jego klient ma kilka postępowań z zawiadomień Ośrodka, które toczą się w prokuraturach. A jednak to widać za mało dla byłego „młodego wilka”
” – czytamy na stronie OMZRiK.

Czytaj dalej

Foto: youtube/Telewizja Republika, twitter.com/JKowalski_posel
Źródło: facebook.com/osrodek.monitorowania, shareinfo.pl