Jego żona zginęła pod Smoleńskiem. Deresz reaguje na reportaż TVN24, Macierewicz po jego słowach zapadnie się pod ziemię

W poniedziałek w programie „Czarno na białym”, który emitowany jest na antenie TVN24, ukazał się szokujący reportaż Piotra Świerczka o podkomisji Antoniego Macierewicza badającej katastrofę smoleńską. Wynika z niego, że ukryła ona ważne dowody, zaprzeczające teorii o zamachu. Po emisji programu w mediach społecznościowych wylała się lawina ostrych komentarzy. „Wszyscy, którzy kwestionowali raport Komisji Badania Wypadków Lotniczych, powinni się dziś wstydzić. A Macierewicz powinien siedzieć” – czytamy na twitterowym koncie Tuska. 

Na reportaż TVN24 zareagowali także bliscy ofiar katastrofy smoleńskiej. „Bardzo ważne byłaby teraz dla nas możliwość analizy, przyjrzenia się dokumentom przesłanym przez amerykański instytut NIAR. Nie mieliśmy pojęcia, że taki raport trafił do Polski. Zasługujemy na to, by móc mu się przyjrzeć własnymi oczami. Liczę na to, że zostanie on oficjalnie opublikowany” – powiedziała w rozmowie z Wirtualną Polską, Magdalena Merta, żona sp. Tomasza Merty. O komentarz poproszony został również Paweł Deresz, wdowiec po Jolancie Szymanek-Deresz. W miażdżący sposób podsumował on Antoniego Macierewicza. „Mogę tylko powiedzieć jedno. Doczekaliśmy potwierdzenia prawdy. Prawdy o oszuście” – ostro zareagował.

Czytaj dalej

Źródło: wiadomosci.wp.pl
Foto: YouTube.com Newsweek Polska, commons.wikimedia.org (Autor: Kancelaria Sejmu / Łukasz Błasikiewicz / Rafał Zambrzycki)