Jeżowska jest wstrząśnięta jego słowami! „Jak usłyszałam, że mam puste serce, bo byłam na „Spędzie Pustych Serc”, z moich oczu popłynęły łzy”

Dzięki czołowym portalom społecznościowych znane osoby mogą komunikować się bez przeszkód z fanami. Niektórzy jednak wykorzystują tę możliwość do przedstawiania swoich kontrowersyjnych opinii, które nierzadko oburzają internautów. Tak też było i w tym przypadku, jeden ze wpisów dotyczący wczorajszego wielkiego wydarzenia, spotkał się z natychmiastową reakcją. Użytkownicy Twittera byli wręcz bezlitośni.

W niedzielne popołudnie ulicami Warszawy przeszedł Marsz Miliona Serc. Brało w nim udział tysiące osób, o czym świadczą nagrania czy zdjęcia publikowane przez internautów w mediach społecznościowych. „Gdzie nie spojrzę, widzę niekończące się rzeki ludzi. Chcę wam powiedzieć, że jest nas więcej niż milion” – mówił organizator Donald Tusk w trakcie swojego wystąpienia. Warto dodać, że w tym samym czasie odbywała się konwencja Prawa i Sprawiedliwości w katowickim Spodku. Do obydwóch wydarzeń nawiązał w swoim pogardliwym wpisie Ryszard Terlecki. „Dziś serce Polski bije w Katowicach, a nie na spędzie pustych serc w Warszawie” – napisał szokująco.

Jedną z osób, które pojawiły się na marszu była piosenkarka Majka Jeżowska. Słowa polityka dotarły także do niej, zareagowała ona na nie w rozmowie z Plejadą. „Jak przeczytałam słowa Ryszarda Terleckiego, że mam puste serce, bo byłam na „Spędzie Pustych Serc”, z moich oczu popłynęły łzy. Przypomniałam sobie mojego ojca, który nigdy nie był partyjny i uczciwie pracował jako lekarz; chodził do kościoła i był kochany przez swoich pacjentów. Przypomniałam sobie mojego dziadka, który został zastrzelony przez NKWD w obozie jenieckim, bo jako starosta w miasteczku Tłumacz koło Lwowa jednoczył Polaków z Ukraińcami w czasie, kiedy panowały tam antyukraińskie nastroje. Ja po prostu nie umiem inaczej myśleć o Polsce” – powiedziała.

Czytaj dalej

Źródło: plejada.pl
Foto: Jarosław Roland Kruk / Wikipedia, licence: CC-BY-SA-3.0, Wikimedia Commons / Adrian Tync