Kaczyński przekroczył granicę w TVP. Tusk jeszcze ostrzej odpowiedział mu w Sejmie!

Kilka dni temu wywiadu dla „Gościa Wiadomości” na antenie Telewizji Polskiej, udzielił prezes Prawa i Sprawiedliwości, Jarosław Kaczyński. W mocnych słowach wypowiedział się tam na temat przewodniczącego Platformy Obywatelskiej, Donalda Tuska. Oskarżył go o przygotowywanie „czegoś w rodzaju wojny domowej” oraz stwierdził, że zachodzą w nim „zmiany psychiczne”. Na słowa Kaczyńskiego dosadnie odpowiedział sam Tusk.

Słyszymy, że Donald Tusk zaraz po wyborach zacznie zamiatać żelazną miotłą i natychmiast dokona rozdziału Kościoła od państwa, ze wszystkimi tego konsekwencjami – politycznymi i finansowymi. Sądzi Pan, że przewodniczący Platformy na kampanię przygotowuje jakąś dyskusję ideologiczną?” – zapytała Danuta Holecka. „Sądzę, że przygotowuje coś w rodzaju wojny domowej w Polsce, że ten szok wynikający z utraty władzy, oni zdaje się, byli przekonani, że będą tutaj rządzić bardzo długo, doprowadził do jakichś zmian psychicznych i przede wszystkim do snucia takich planów, które oczywiście z demokracją i praworządnością nie mają kompletnie nic wspólnego, a poza tym, muszą doprowadzić do niezwykle ostrych konfliktów ze wszystkimi tego konsekwencjami więc mogę ostrzec tych wszystkich, którzy by chcieli głosować na takie rozwiązania, że później będą tego fatalne skutki” – odpowiedział Kaczyński.

Wypowiedź ta nie ominęła samego atakowanego, Donalda Tuska. W Sejmie zapytany został o reakcję na jego słowa. „Nie chcę każdej głupoty, którą wypowiada prezes Kaczyński komentować, bo by mi to zajęło każdego dnia wiele godzin, ale konkludując na serio, to jest projekcja własnych marzeń. Jeśli Kaczyński mówi o wojnie domowej, to w jakimś sensie dobrze wie, o czym mówi, bo to on ją przecież wypowiedział i toczy bezwzględnymi metodami od wielu lat w Polsce. On jest autorem i głównodowodzącym agresywnej armii politycznej w tej wojnie domowej, którą sam wypowiedział Polkom i Polakom. Ja się nie dziwię, jeśli tak bezrefleksyjnie zabiera głos, to mu te słowa same wychodzą z ust” – stwierdził.

Czytaj dalej

Foto: youtube/Onet News, TVP Info/screen
Źródło: dorzeczy.pl, twitter.com/tvp_info