Kaczyński uderzył w Tuska, ale nie spodziewał się takiej riposty. Lider PO odpowiedział mu ze zdwojoną siłą i podbił sieć!

23 października prezes Prawa i Sprawiedliwości, Jarosław Kaczyński w ramach swojego objazdu po kraju odwiedził Zamość. Niespodziewanie postanowił on zakpić z wyniku, jaki uzyskał przewodniczący Platformy Obywatelskiej, Donald Tusk w maratonie. Przypomnijmy, na swoje 65. urodziny postanowił on przebiec maraton, zyskując wynik 5 godzin, 44 minuty i 6 sekund. Tusk niejednokrotnie zapraszał Kaczyńskiego do publicznej debaty, lecz ten nie odważył się stanąć z liderem opozycji oko w oko. Niejednokrotnie podczas spotkań z wyborcami PiS wbija jednak liderowi PO szpile. Tym razem Tusk odpowiedział mu solidną ripostą.

Wobec tego nie możemy powiedzieć, że był wiarygodny w sprawie Tuska. Mówię tu o tym młodym Tusku, ale adresatem miał być Tusk stary. Proszę Państwa, ja tam nikomu lat nie liczę, no już w szczególnym wypadku Paniom, ale no on już też… ode mnie jest dużo młodszy, ale też już swoje lata ma. Chociaż maraton biega w takim tempie, że nie wiem, czy zdrowymi nogami po krótkim treningu bym nie dał rady” – mówił prezes PiS. Na ten przytyk nie pozostał obojętny wywołany do tablicy lider PO, Donald Tusk. Odpowiedział mu na Twitterze krótką ripostą. „W rankingu siły militarnej GlobalPower w 2014 Polska była 18 na świecie. Po dwóch kadencjach PiS spadliśmy na 24 miejsce. Mimo rosnących zagrożeń i długów. Z ciebie, Jarosławie, taki wódz, jaki maratończyk” – napisał, a jego wpis zyskał na ten moment ponad 15 tysięcy polubień.

Czytaj dalej

Foto: youtube/Janusz Jaskółka, facebook.com/donaldtusk
Źródło: twitter.com/donaldtusk, twitter.com/Gnoj2013