Kaczyński został zaorany obśmiewającym go wpisem. Prezes PiS zapamięta go na długo!

Pod koniec ubiegłego roku głośno było o inwigilowaniu szpiegowskim oprogramowaniem Pegasus wielu osób reprezentujących opozycję, a jedną z nich był poseł Krzysztof Brejza. Ten złożył następnie pozew przeciwko prezesowi Prawa i Sprawiedliwości, Jarosławowi Kaczyńskiemu. Żona Brejzy, Dorota poinformowała na swoim Twitterze, że sąd oddalił powództwo „bez wysłuchania powoda, bez ani jednej rozprawy, w trybie zamkniętym nie tylko dla opinii publicznej, ale też dla strony i jej adwokata”. Na tę niecodzienną sytuację zareagował niezależny senator Wadim Tyszkiewicz, który mocnym wpisem wyszydził Kaczyńskiego.

Pozwaliśmy z @KrzysztofBrejza J.Kaczyńskiego za insynuację dotyczącą Pegasusa. Wnosiliśmy o dostęp do niejawnych akt operacyjnych i złożyliśmy inne wnioski dowodowe. Sąd pominął je wszystkie i rozstrzygnął niejawnie bez żadnej rozprawy i bez obecności stron. 2. Wyłącznie na podstawie pism procesowych, bez wysłuchania powoda @KrzysztofBrejza, bez ANI JEDNEJ ROZPRAWY, w trybie zamkniętym (Covid) nie tylko dla opinii publicznej, ale też dla strony i jej adwokata – sąd oddalił powództwo. 3. Sąd uznał, że w czerwcu 2022 r.,(kiedy to w sądzie NIKT nie nosi masek) zagrożenie COVIDowe jest tak duże, że należy CAŁĄ sprawę rozpoznać bez obecności stron. Sąd procedował błyskawicznie, od doręczenia pozwu do rozstrzygnięcia minęło raptem 3 miesiące. Zero przewlekłości” – poinformowała na Twitterze Dorota Brejza.

Covid znów zaatakował z ogromną siłą. Pandemia wróciła. Sprawa Brejzy przeciwko Kaczyńskiemu została rozpatrzona w trybie covidowym, czyli bez rozprawy i bez wysłuchania stron. Sąd na posiedzeniu niejawnym (bez maseczek) oddalił pozew przeciwko szefowi wszystkich szefów. Kaczyński Królem Polski jest i basta, a królów się nie sądzi. To król sądzi i wydaje zaoczne wyroki na poddanych. Taki mamy klimat.
PS A ja jednak mam cichutką nadzieję, że Schaby i Radziki wraz ze swoim szefem staną kiedyś przed niezawisłym sądem i zostaną osądzeni już w trybie niecovidowym. Albo nie, a właśnie, że w covidowym. Zaocznie, niejawnie, bez rozprawy, bez wysłuchania stron dostaną po 25 lat za łamanie prawa i Konstytucji, za zamach na praworządność i wolną Polskę
” – napisał Tyszkiewicz na Facebook’u.

Czytaj dalej

Foto: flickr/President Of Ukraine
Źródło: facebook.com/wadimnowasol, twitter.com/Dorota_Brejza