Kraśko zakończył piątkowe „Fakty” z hukiem! Z wymownym uśmiechem na ustach zadrwił z tych słów

„Fakty” to czołowy program informacyjny, który cieszy się w ostatnim czasie bardzo dobrymi wynikami oglądalności. Dla przykładu, w sierpniu na samej antenie głównej TVN-u, śledziło je średnio 1,88 miliona widzów. Nic więc dziwnego, że piątkowe wydanie programu, które poprowadził znany szerszej widowni, Piotr Kraśko odbiło się szerokim echem. Wszystko za sprawą jednego z materiałów oraz sposobu, w jaki zakończono program.

W czwartek prezydent kraju Andrzej Duda podsumował konsultacje, które odbył z liderami ugrupowań, które dostały się do Sejmu. To właśnie wystąpienie głowy państwa podsumowano w ostatnim materiale, który pojawił się w piątkowych „Faktach”. „Do tej pory nie ma Nobla z matematyki, ale może się to zmienić bo, oto nasz polski Sejm stał się wyzwaniem dla najtęższych umysłów matematycznych świata. Zadania są dwa. Udowodnij, że 194 to 230 i że w jednym zbiorze, czyli w jednym Sejmie są dwie osobne większości. Premier Morawiecki już wie, ale czy ktoś jeszcze” – zapowiedział materiał Macieja Mazura prowadzący Kraśko.

Chwilę później widzom ukazały się przykładowe zadania z matematyki, z którymi uczniowie mierzą się w klasach szkoły podstawowej. „Prezydent wyciągnął śmiały wniosek: “mamy dwie grupy, które twierdzą, że mają większość parlamentarną”. Wydaje się, że 248 to więcej niż 194” – przekonywał Mazur. Na końcu widzom przypomniano także wypowiedź Dudy. „No jak państwo rozumiecie, muszę to rozważyć” – mówił ws. kandydatur na premiera. Tuż po tym głos ponownie zabrał Kraśko, który uszczypliwym komentarzem zadrwił ze słów prezydenta. „No jak państwo rozumiecie, też musimy to rozważyć, więc kończymy już te „Fakty” – podsumował.

Źródło: goniec.pl
Foto: Kadr z TVN