Kurski otrzymał nową posadę, żona Sikorskiego nie wytrzymała! „Kurski jest moralnie odpowiedzialny za śmierć Pawła Adamowicza”

Po odwołaniu Jacka Kurskiego z funkcji prezesa Telewizji Polskiej, ogromna część społeczeństwa zastanawiała się, jaką funkcje teraz obejmie. Dzisiaj polskie media obiegła zaskakująca wiadomość, iż w grudniu rozpoczął on pracę jako Alternate Executive Director szwajcarsko-polskiej konstytuanty w Grupie Banku Światowego w Waszyngtonie, o czym poinformował na Twitterze Narodowy Bank Polski. Jedną z osób, która postanowiła skomentować tą informację, jest Anne Applebaum.

Laureatka Nagrody Pulitzera, a prywatnie żona Radosława Sikorskiego nie szczędziła pod adresem Jacka Kurskiego gorzkich słów. „Polski rząd wysyła Jacka Kurskiego, który zmienił państwową telewizję w ekstremistyczny, homofobiczny i propagandowy kanał, do Banku Światowego. Nikt nie jest bardziej niewykwalifikowany. Kurski jest moralnie odpowiedzialny za śmierć prezydenta Gdańska, Pawła Adamowicza. TVP prowadziła przeciwko niemu okrutną kampanię oszczerstw, która zainspirowała zabójcę” – napisała na Twitterze. Jej wpis błyskawicznie obiegł sieć. Zareagował na niego m.in. Tomasz Lis. „Anne Applebaum zafundowała Kurskiemu mocne wejście do Waszyngtonu. Będą go od początku wytykać palcem” – skwitował.

Czytaj dalej

Źródło: twitter.com/anneapplebaum/
Foto: YouTube.com Gazeta Wyborcza, FAKT