Kurski zabrał głos, śmieje się z niego cały internet! „Telewizja, której oddałem 7 ostatnich lat jest dziś u szczytu potęgi, wspaniała jak nigdy”

Media obiegła dziś sensacyjna wiadomość o odwołaniu Jacka Kurskiego z funkcji prezesa Telewizji Polskiej. Decyzję tę przekazał członek Rady Mediów Narodowych Robert Kwiatkowski, a doniesienia potwierdził dla Onetu prezes RMN Krzysztof Czabański. Całą sytuację za pośrednictwem Twittera skomentował również rzecznik prasowy Prawa i Sprawiedliwości, Radosław Fogiel. „Zmiana na stanowisku prezesa TVP nie oznacza oczywiście negatywnej oceny dotychczasowej pracy. Już niedługo przed @KurskiPL nowe zadania” – napisał.

Mówi się, iż był już prezes TVP, może otrzymać jakieś stanowisko w rządzie. Na jego miejsce prezesem Telewizji Polskiej mianowano członka zarządu telewizji, Mateusza Matyszkowicza. Sam Kurski zabrał już głos za pośrednictwem swojego oficjalnego konta na Twitterze. „Potwierdzam, że w wyniku decyzji mojego środowiska politycznego, w porozumieniu ze mną przestałem być Prezesem TVP. Wiem, że przede mną kolejne wyzwania. Telewizja, kt. oddałem 7 ostatnich lat jest dziś u szczytu potęgi, wspaniała jak nigdy. Z serca dziękuję Widzom i ludziom TVP” – napisał. Internautów rozbawiło szczególnie zdanie, w którym Kurski wychwala stację. Chyba nie trzeba dodawać, że TVP nie cieszy się zbyt dobrą opinią w oczach dużej części Polaków.

Czytaj dalej

Źródło:  wiadomosci.onet.pl, twitter.com
Foto: commons.wikimedia.org (Autor: Patryk Matyjaszczyk)