Lider zespołu Wilki miażdżąco o PiS: „Gdy na nich patrzę, na całą tę prawicową załogę i to ich myślenie, to strzela mnie ch*j”

Wydaje się, że coraz więcej osób ma dość obecnych rządów. Duża część społeczeństwa zarzuca Prawu i Sprawiedliwości prowadzenie nieudolnej polityki. Do tego grona wydaje się należeć lider zespołu Wilki i jeden z najbardziej lubianych polskich artystów, Robert Gawliński. Ten udzielił wywiadu dziennikarce portalu naTemat.pl, w którym m.in. wulgarnie podsumował partię, której liderem jest Jarosław Kaczyński.

Prowadząca rozmowę Klaudia Szarowska zapytała Gawlińskiego o to, co sądzi o prawach kobiet w naszym kraju. To wtedy najbardziej oberwało się rządzącym. „Gdy patrzę na PiS, na całą tę prawicową załogę i to ich myślenie, to ch*j mnie strzela! Po pierwsze, nie może tak być, że jakaś średniowieczna doktryna zabrania kobietom żyć tak, jak chcą. One nie są w klasztorze, nie są własnością mężczyzn. Moralność ma wiele aspektów, ale mówienie kobietom, czy mają prawo do aborcji, czy nie, jest już bezczelne. Zwykłe chamstwo. Tak to się może zachowywać jakiś prymitywny osobnik, który nigdy nie miał dostępu do oświaty, książek, szkoły, a nie polityk czy profesor” – ostro skwitował.

„Po drugie, boli mnie też fakt, że kobiety na tych samych stanowiskach zarabiają mniej niż faceci. To jest kompletna dyskryminacja. Moim zdaniem to jest niczym problem rasowy w Stanach w latach 70. Kiedy czarnoskóry skończył studia i był lekarzem, to i tak mniej zarabiał od tego białego, który był na tym samym stanowisku. I teraz jest to samo, tylko to jest dyskryminacja płciowa. Ale mam nadzieję, że się to zmieni, jak tylko ci panowie przestaną rządzić tym krajem. Może ktoś się wreszcie zajmie gospodarką, ekonomią, a nie naszym seksem?” – dodał. Całą rozmowę z Gawlińskim możecie przeczytać klikając tutaj.

Czytaj dalej

Źródło: naTemat.pl
Foto: YouTube.com CGM.PL