Lis dobijająco skomentował sprzeczkę Ziobry z Morawieckim. Wbił prawicy gwóźdź do trumny!

Kilka dni temu odbyło się spotkanie z klubami Gazety Polskiej, gdzie wypowiedział się premier Polski, Mateusz Morawiecki. Podczas swojego przemówienia poruszył temat funduszy z Krajowego Planu Odbudowy, których wciąż nie otrzymał nasz kraj. Morawiecki w nieprzychylnych słowach wypowiedział się o wymiarze sprawiedliwości. Zbigniew Ziobro zareagował na słowa premiera, wbijając mu szpilę za pośrednictwem wpisu na Twitterze. Oliwy do ognia dolał następnie dziennikarz Tomasz Lis.

Jeden z uczestników zjazdu zapytał Morawieckiego, czy tzw. kamienie milowe związane z KPO nie zagrażają suwerenności naszego kraju. „99 procent tych kamieni milowych jest absolutnie w interesie Polski. Ten jeden procent, czyli tzw. kamienie dotyczące wymiaru sprawiedliwości. Wiecie co? Reformujemy już ten wymiar sprawiedliwości siódmy rok. Ja bym nie chciał umierać za wymiar sprawiedliwości. Naprawdę. Nie opłaca się. Opłaca się utrzymać przede wszystkim suwerenność Polski, to jest dziś najważniejsze. KPO i całe środki unijne, które są zależne także od tego programu, służą wzmocnieniu naszej suwerenności” – odpowiedział.

Na te słowa uszczypliwie zareagował Zbigniew Ziobro. „Wraz z odejściem @BeataSzydlo skończyło się zielone światło dla zmian w sądownictwie. Czy polityka ustępstw wzmocniła 🇵🇱? Dziś sądownictwo, jutro likwidacja polskiej energetyki węglowej, pojutrze samochody diesla i benzynowe, a dalej? Ustępstwa rodzą tylko wilczy apetyt UE” – napisał na Twitterze. Do dyskusji wtrącił się następnie Tomasz Lis, który utarł nosa całej prawicy. „W okazywaniu absolutnej pogardy szefowi minister sprawiedliwości jest swoistym mistrzem. Czymś ta prawica pewnie jest zjednoczona, ale na pewno nie lojalnością i dobrym smakiem” – skomentował krótko zamieszanie.

Czytaj dalej

Foto: youtube/Kancelaria Premiera, youtube/Onet News
Źródło: twitter.com/lis_tomasz, wpolityce.pl, twitter.com/ZiobroPL