Maciej Stuhr dobitnie zadrwił z władzy ze sceny w Sopocie. Zrobił furorę, publika wybuchła brawami!

W dniach 21 – 24 sierpnia w sopockiej Operze Leśnej odbywała się kolejna edycja festiwalu TOP OF THE TOP Sopot Festival 2023. W czwartek miał miejsce ostatni dzień wydarzenia, a jednym z prowadzących był uwielbiany przez widzów aktor Maciej Stuhr. Nigdy nie ukrywał on w przestrzeni publicznej swoich poglądów. Tuż pod koniec koncertu wyszedł on na scenę i doprowadził publikę do śmiechu.

Szanowni państwo! Powoli, powoli zbliżamy się do zwieńczenia tego koncertu oraz całego sopockiego festiwalu. Żeby ten koncert w pełni wpisywał się w ducha dzisiejszych czasów, zaproponować chciałbym dla państwa małe referendum. Przygotowałem cztery pytania. Jeżeli państwo będą chcieli odpowiedzieć „tak”, proszę bić mocniej prawą ręką, jeżeli „nie”, to mocniej lewą. I wszystko będzie jasne” – powiedział Stuhr z sopockiej sceny, a następnie przedstawił owe pytania. „Czy chcesz, aby Sopot został tylko jedną trzecią Trójmiasta?„, „Czy chcesz, aby w Polsce było więcej festiwali niż w Niemczech?„, „Czy popierasz zbudowanie zapory pomiędzy niektórymi piosenkarzami, a widownią?” – pytał Stuhr, lecz to właśnie czwarte pytanie zrobiło największą furorę.

Czy jesteś za sprzeciwem wobec odmowy wyrażania zgody przeczącej poparciu idei stojących w sprzeczności z dążeniem do zrozumienia, choć niezrozumienia pytań referendalnych?” – dopytał. Ostatnim pytaniem nawiązał bowiem to przeforsowania referendum – także zawierającym cztery pytania – które odbyć ma się 15 października. Publika błyskawicznie załapała żart Stuhra i nagrodziła go gromkimi brawami. „Myślę, że z tym ostatnim pytaniem nie będą mieli państwo problemu. Wiadomo, że jesteśmy za. Za sprzeciwem. Czy jakoś tak” – skwitował na koniec.

Czytaj dalej

Foto: twitter.com/MariaLe85219860, TVP Info/screen
Źródło: plejada.pl