Kurski się doigrał! Musiał wpaść w szał po przeczytaniu wpisu Stuhra, który go zaorał! „Jest Pan złem…”

Popularny aktor Maciej Stuhr niejednokrotnie publicznie wypowiadał się krytycznie na temat obecnej partii rządzącej, Prawa i Sprawiedliwości oraz Telewizji Polskiej pod rządami Jacka Kurskiego. Jak wiemy, Kurski został we wrześniu odwołany z pełnienia tej funkcji. Internet ponownie obiega wpis Stuhra, który postanowił nie przegapić takiej okazji i za pośrednictwem swojego profilu na Facebook’u wbił Kurskiemu mocną szpilę. Jego wpis, pierwotnie udostępniony we wrześniu, na ten moment zebrał już niebagatelne 107 tysięcy pozytywnych reakcji internautów!

Szanowny Panie były prezesie Kurski,
Napiszę kilka słów, o sprawach, o których wszyscy wiedzą, ale jakoś tak nam spowszedniały, że rzadko mówi się i pisze wprost. No więc napiszę, żeby był jakiś ślad.
Wiem, że zabrzmi to bardzo pretensjonalnie, ale jest Pan złem. Spośród wszystkich złych ludzi, jakich dane mi było obserwować za mojego życia, jest Pan na podium. Jest Pan odpowiedzialny za rozlanie się tak gigantycznej fali nienawiści, że dosięgła ona także mnie. Człowieka, który jeśli o coś się kiedyś modlił, to o to, żeby nie dotknęła go nigdy nienawiść. Zamienił Pan adres Woronicza 17 w miejsce wstydu i hańby, choć raczej… beki, żenady i globalnego pośmiewiska… Dołożył Pan cegiełkę… nie, nie cegiełkę, tylko żelbetonowy blok do nagrobka polskiej – pardon – narodowej kultury. To, co serwujecie widzom na antenach, to archaiczna telewizja trzeciego świata. Niech mi Pan wymieni 10, co ja mówię! 5 nazwisk artystów o światowej, lub choćby ogólnopolskiej renomie, która chciałaby znaleźć się w Waszej ofercie…
” – rozpoczął Stuhr.

Jest Pan także rechotem nad losem wielu polskich katolików, dla których Pański kabaret w katedrze wawelskiej, zwany ślubem, był policzkiem, którego nie da się zapomnieć.
W odróżnieniu ode mnie, jest Pan człowiekiem o doskonałym samopoczuciu, i jestem pewien, że przed Panem świetlista przyszłość, więc mój wpis jest pewnie niezgodny z moim interesem. Z pewnością, jeśli tylko on do Pana dotrze, będzie powodem wielkiej uciechy. Chciałem tylko zaznaczyć, że jestem przeciw. Jest Pan złem. Powiem to mojemu synowi. I poproszę, żeby przekazał swoim dzieciom.
PS. Uprzejmie proszę moich fanów, o polubienie mojego posta tylko wtedy, jeśli chcą wysłać Panu Kurskiemu tę samą wiadomość
” – dodał.

Czytaj dalej

Foto: youtube/TVP Info, youtube/tvnpl
Źródło: facebook.com/MaciekStuhr