Nauczyciel z Trójmiasta uderzył w Agatę Dudę! „Milczy Pani tak brawurowo, jak…”

Popularny nauczyciel z Sopotu, Paweł Lęcki, za pośrednictwem swojego Facebook’a komentuje obecną sytuację polityczno-społeczną w Polsce, a jego wpisy cieszą się dużym zainteresowaniem internautów. Tym razem postanowił napisać list skierowany do Pierwszej Damy, Agaty Dudy. Dołączył do dużego grona Polaków, którzy zarzucają jej milczenie na temat ważnych wydarzeń w naszym kraju.”Szanowna Pierwsza Damo. Właśnie sobie przypomniałem, że Pani istnieje. Milczy Pani tak brawurowo, jak uczniowie na edukacji zdalnej” – rozpoczął z przytupem.

Przemilczała Pani wszystko, co było do przemilczenia, a nawet jeszcze więcej. Milczenie kosmosu wobec Pani milczenia to mały pikuś. O milczeniu Boga to nawet nie warto wspominać, gdyż Pani wygrywa o kilka długości. On chociaż jakieś krzaki podpalał, żeby dać znać o swojej obecności.
Z Pani milczenia można budować mosty i elektrownie. Dałoby się zrekonstruować Pałac Saski i postawić cały Centralny Port Komunikacyjny. Nikt tak nie milczy jak Pani, nawet w zakonach kontemplacyjnych jest gwar przy Pani milczeniu.
Walczy Pani w ten sposób z kłamstwami w mediach. To szlachetna postawa, która daje dużo do myślenia. Okazuje się, że Pani małżonek, który właśnie jest na maratonie narciarskim, nie do końca lubi ustawę oświatową Przemysława Czarnka. Jeśli dobrze kojarzę, Pani była, a w zasadzie jest nadal, nauczycielką. Co prawda języka niemieckiego, czyli trochę jak Donald Tusk für Deutschland, ale nie warto się przejmować detalami
” – kontynuuje.

Czy to Pani napisała na karteczce i podsunęła mężowi, czy jak tam się porozumiewacie, skoro Pani milczy, że z tą ustawą jest coś nie tak? Może pokazała mową ciała? Albo graliście w kalambury? Tak czy siak, może rzeczywiście Pani też ta ustawa się nie podoba i jakoś zależy Pani na polskiej edukacji?
Przemilczała Pani Małopolską Kurator Oświaty Barbarę Nowak, milczała nad reformą Anny Zalewskiej, milczała nad kryzysem psychiatrii dziecięcej, milczała nad historią i teraźniejszością Przemysława Czarnka, milczy nad znikaniem nauczycieli, milczy nad urojoną wojną z edukacją seksualną, gender i neomarksizmem. Tak swoją drogą, to czy milczy Pani po polsku, czy po niemiecku? Jest w ogóle jakaś różnica w milczeniu, jeśli chodzi o języki? Tak pytam z ciekawości, gdyż ja z kolei staram się głośno mówić po polsku o tym, co niebezpieczne.
Pani mąż odważnie zawetował lex TVN. Podobno to dlatego, że naciskali Amerykanie. Ja wolę myśleć, że to Pani mu podpowiedziała, gdyż lubi oglądać Szkło Kontaktowe. Jeśli chodzi o edukację, to niestety media nie wstawią czarnych plansz, jak wstawiły w obronie wolności słowa. Mało kto chce bronić edukacji. Może Pani by mogła?
Gdzieś tam przecież w tym milczeniu nadal jest Pani nauczycielką, a na dodatek być może, kiedyś będzie Pani musiała wrócić do zawodu, gdyż nawet Pani twardy jak skała mąż w końcu będzie musiał przestać być prezydentem i nie do końca wiadomo, co będzie robił, choć ma rozliczne talenty.
Proszę o tym pomyśleć.
Pozdrawiam serdecznie, Paweł
” – zakończył.

Czytaj dalej

Foto: facebook.com/pawel.lecki79, youtube/TVP Info
Źródło: Paweł Lęcki