Nawet były prezes TVP złapał się za głowę. Mocno o nowym programie uderzającym w TVN!

3 lipca na antenie TVP Info wystartował nowy program, który nadawany będzie od poniedziałku do piątku: „Jak oni kłamią”. Telewizja nie ukrywa, iż jest on wymierzony w konkurencyjną stację – TVN, a jego celem ma być punktowanie kłamstw, manipulacji i niedomówień telewizji. Założenia programu wzbudziły ogromne kontrowersje wśród społeczeństwa. Telewizja publiczna naraziła się na nie lada krytykę. Niepochlebnie wypowiedział się o nim nawet były prezes TVP.

Juliusz Braun wypowiedział się o programie dla portalu natemat.pl, gdzie nie ukrywał swojego niezadowolenia. Stwierdził on, iż telewizja publiczna wykorzystywana jest obecnie do kampanii wyborczej. „Nigdy czegoś takiego nie było, nawet na polskim rynku” – stwierdził. „W określonych sprawach mogły być jakieś polemiki, natomiast było to albo wyjątkowe, bo nikt nie chciał wszczynać konfliktów między stacjami, albo jeśli już, to dotyczyło merytorycznych problemów. Natomiast wprowadzenie cyklu mającego na celu czysto polityczną wojnę, jest kolejną rzeczą, której jeszcze niedawno sobie nie wyobrażaliśmy” – dodał.

Nie jest on jedyną osobą, która publicznie odważyła się skrytykować „Jak oni kłamią”. Zrobił to także były prezenter TVP, Maciej Orłoś. Na swoich mediach społecznościowych udostępnił wideo, gdzie w ostrych słowach wypowiedział się na jego temat. „To jest coś, na co ja nie mam chyba dobrego komentarza.[…] Czyli ci, którzy kłamią i manipulują, odwracają kota ogonem i zarzucają innym manipulację i kłamstwa. I co właściwie można powiedzieć? Że to jest żenada, chucpa, bezczelność? No można, a nawet trzeba, ale to jeszcze za mało. Niestety słów powoli brakuje” – mówił dziennikarz.

Czytaj dalej

Foto: youtube/TVP Info
Źródło: natemat.pl, youtube/Maciej Orłoś

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *