Ojciec Rydzyk otrzymał niespodziewany list, jego autor nie szczędził mu pochwał. „Gratuluję wspaniałych dokonań ojcu rektorowi”

Dziś, tj. 21 października w Akademii Kultury Społecznej i Medialnej w Toruniu zainaugurowano rok akademicki 2023/24. Przypomnijmy, że założycielem uczelni jest nie kto inny, jak redemptorysta z Torunia, ojciec Tadeusz Rydzyk. To m.in. pod jego adresem nie zabrakło pochwał w niespodziewanym liście, który otrzymał. Jego treść została odczytana właśnie w trakcie trwania sobotniej głośnej uroczystości. 

Na inauguracji roku akademickiego pojawiła się Grażyna Ignaczak-Bandych, która pracuje w kancelarii prezydenta. To ona odczytała list od Andrzeja Dudy, który skierowany był m.in. do Tadeusza Rydzyka. Nie szczędził on toruńskiemu redemptoryście pochwał. „Czcigodnemu gronu profesorskiemu gratuluję rosnącego dorobku naukowego i coraz liczniejszych z każdym rokiem absolwentów. Z radością obserwuję systematyczny rozwój AKSiM.[…] Gratuluję wspaniałych dokonań ojcu rektorowi – założycielowi Tadeuszowi Rydzykowi i rektorowi o. Zdzisławowi Klafce oraz kadrze dydaktycznej, której wiedza i zaangażowanie przyczyniają się do sukcesu toruńskiej uczelni” – odczytała.

Czytaj dalej

Źródło: natemat.pl
Foto: Wikimedia Commons