Owsiak bardzo ostro o TVP. Telewizja mu tego nie popuści! „Na koniec powiem tak: dzisiaj pracować w TVP to…”

Wczoraj, tj. w niedzielę 13 listopada w warszawskim Teatrze Wielkim odbyła się gala jubileuszowa z okazji 70-lecia istnienia Telewizji Polskiej. Podczas wydarzenia odbył się koncert, a w samej uroczystości udział wzięło wiele gwiazd. Mowa m.in. o Michale Wiśniewskim, Edycie Górniak, Cleo, Nataszy Urbańskiej czy Krzysztofie Cugowskim. Tuż po gali w mediach społecznościowych wylała się lawina komentarzy, które uderzają w telewizję publiczną. Kilka gorzkich słów pod kierunkiem telewizji przekazał także prezes Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, Jurek Owsiak.

70 lat TVP
Jest niedziela, godz. 22:30, czytam SMS-a od Danka: oglądam galę z okazji 70 lat TVP, czyli akademię ku czci, pominęli Wałęsę i nas! Danek dodał: jesteśmy w dobrym towarzystwie!
Danek to profesor Bohdan Maruszewski, do niedawna szef kliniki kardiochirurgii dziecięcej Centrum Zdrowia Dziecka, jeden z członków zarządu, a w tej kadencji wiceprezes zarządu Fundacji WOŚP. Wraz z zespołem, a mogłem to obserwować przez 30 lat, wyprowadzili polską kardiochirurgię z opłotków, stawiając ją na europejskim najwyższym poziomie. To nie tylko CZD, ale wszystkie 9 ośrodków kardiochirurgii dziecięcej w Polsce – Warszawa (2), Katowice, Zabrze, Łódź, Kraków, Poznań, Gdańsk i Wrocław. To cała fantastyczna historia Orkiestry i jej pierwszego Finału, którego celem była pomoc w operacji chorych serc dzieci.
To właśnie Telewizja Polska i Program Drugi, czyli Dwójka, odważnie i ze zrozumieniem na nasze szaleństwo ruszyły w styczniową niedzielę 1993 roku z prośbą do telewidzów o wsparcie!
Było i jest to największe dzieło telewizji publicznej i nawet zamazywanie naszych serduszek i niemówienie od siedmiu lat o nieprawdopodobnym ruchu społecznym, jakim jest Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy, nie zmieni naszych wspomnień i szacunku dla prawdy historycznej. Było to także dzieło instytucji i ludzi, którzy tam pracowali i gdzie wspólnie medialnie stworzyliśmy 24 Finały, których efektem jest mega sprzęt medyczny do ratowania zdrowia i życia ludzkiego
” – pisze Owsiak.

Dla lekarzy to zawód, dla mnie, mojej żony i naszych współpracowników to metafizyczne przeżycie, które, myślę tu o sobie i moich bliskich, przestawiło moje życie i ciągle przestawia do góry nogami. To ciągłe wzloty i upadki ducha, ale też pokora, która co i raz przypomina o sobie. I dobrze.
Dlatego, Danku i wszyscy, którzy tworzymy Orkiestrę, nie pominęli NAS, tylko pominęli SIEBIE – nic niewartą telewizję, której poziom już nawet nie złości, ale mega zawstydza. Ogromną satysfakcję daje to, że to, co zrobiliśmy, służy wszystkim bez wyjątku, także tym, którzy bezmyślnie w TVP od 7 lat kłamią, poniżają, obrażają, szczują i wymazują. Przyjdzie czas, kiedy wszyscy dzisiejsi twórcy TVP będą tymi, którzy nie chcieli, nie pochwalali, nie byli aktywni i nie brali w tym udziału. Za to my dalej robimy swoje i to z fantastycznym skutkiem. Po tych 7 latach z nowym nadawcą (TVN), ale przede wszystkim dzięki potędze internetu i jeszcze większej woli wolontariuszy i wspierających nas Rodaków przekazaliśmy na zakup sprzętu medycznego i prowadzenia całorocznych programów medycznych w sumie ponad 1 750 000 000 PLN. Przez 30 lat. To prawie tyle, co obecna TVP zżera przez rok. Naszych, publicznych pieniędzy.
Nie ma co kopać się z koniem i na koniec Danku powiem tak: dzisiaj pracować w TVP to największy obciach i wstyd!
” – zakończył.

Czytaj dalej

Foto: youtube/Bądźmy razem. TVP,
Źródło: facebook.com/jerzyowsiak, youtube/Sztukaa