Paweł Deląg z impetem rozniósł PiS! Po jego słowach zagotuje się w siedzibie partii rządzącej

14 sierpnia w Krakowie ruszyła trwająca 8 dni piąta edycja festiwalu filmów ekologicznych Green Film Festival. Tegoroczne wydanie festiwalu ma poruszać temat masowego wymierania gatunków. Jednym z jego uczestników jest popularny aktor Paweł Deląg, który postanowił udzielić wywiadu dla Onetu. Wypowiedział się między innymi o sytuacji na Ukrainie oraz kryzysie ekologicznym. Nie zabrakło również poruszenia tematu Prawa i Sprawiedliwości, któremu aktor postanowił wbić szpilę.

Rozmowa dotyczyła m.in. bezpieczeństwa energetycznego Polski w kontekście zależności naszego kraju od surowców z Rosji. „Jesteśmy zakładnikami ropy, gazu i węgla. Sytuacja jest nienormalna — dobrobyt i bezpieczeństwo naszego kraju zależy od woli jednego gościa z obcego kraju, który może nagle zdecydować, że zakręca gaz i ropę naftową” – mówił aktor. „Wojna w Ukrainie jest cezurą w historii. Myślę, że pociągnie za sobą ogromne zmiany. Przede wszystkim w strefie bezpieczeństwa, w tym energetycznego. Może teraz to się stanie szybciej?” – stwierdził. Dziennikarz zapytał go następnie, co sądzi o działaniach rządu w tym temacie.

A jak można oceniać rząd populistyczny, który głównie troszczy się o to, aby następne wybory zostały wygrane i spełnia oczekiwania tylko pewnej części społeczeństwa – tej, która na niego głosuje? Czy to jest rząd, który myśli perspektywicznie o tym, jak będzie wyglądała gospodarka i jak będzie się żyło Polakom za 5-10 lat? Nie. I jest to smutne. Są jakieś małe rzeczy, jak regulacje dotyczące farm wiatrakowych. Ot, tyle się zmieniło…” – odpowiedział aktor, nie szczędząc gorzkich słów w stronę PiS. Dopytany o ciągle pogarszające się warunki życia w Polsce w związku z drożyzną i inflacją, stwierdził, iż uważa, że rządzący powinni odchodzić od węglowodorów w kierunku zielonej energii i zeroemisyjności. „Spowoduje to – o ile rząd Polski zacząłby stwarzać ku temu warunki – rozwój polskich firm polskiej i gospodarki. To byłaby szansa dla polskiego biznesu. Bo za chwilę okaże się, że węgiel i gaz kosztują tyle, że ludzi po prostu nie będzie stać na to, żeby mieć ciepło w domu. Trzeba z tym coś zrobić” – dodał.

Czytaj dalej

Foto: youtube/Polskie Radio Kielce, youtube/oko.press
Źródło: onet.pl