Politycy opozycji nie wytrzymali po słowach Kaczyńskiego na konwencji PiS. Nie mieli dla niego litości

Wczoraj w podwarszawskich Markach odbyła się konwencja Prawa i Sprawiedliwości, w której udział wzięła większość członków partii, a otworzyło ją przemówienie prezesa, Jarosława Kaczyńskiego. Zapowiedział on m.in. „mobilizację Prawa i Sprawiedliwości oraz Zjednoczonej Prawicy”. Pokusił się nawet na żart mający na celu wbicie szpili przewodniczącemu Platformy Obywatelskiej, Donaldowi Tuskowi. Jego wypowiedź nie przypadła do gustu większości polityków opozycji.

Według Kaczyńskiego mobilizacją PiS i ZP ma być objazd czołowych polityków tej partii po Polsce. „Już jutro, niektórzy, w tym Pan premier się zgodził. Dziękuję Ci Mateuszu! Dzisiaj nawet, mówi, że dzisiaj. No, ma takie siły, że po prostu teraz już tylko trzeba, żeby przebiegł maraton, ale nie w 5,44, bo to jest prawie chód taki szybszy, trochę powyżej 7 km/h, tylko nie jest przecież sportowcem z tej dziedziny, ale w 4 i pół” – powiedział Kaczyński, po czym otrzymał gromkie brawa od zebranych. Był to oczywisty atak w stronę Donalda Tuska, który w swoje 65. urodziny postanowił przebiec maraton.

Całe wystąpienie Kaczyńskiego ostro skrytykowali na Twitterze politycy i zwolennicy opozycji. „Prezes Kaczyński rusza w Polskę… Niestety Polska nie ma dokąd uciec” – napisał Leszek Miller. „Kaczyński klasyczny Baćka. Na sali elita w stylu białoruskiego reżimu. Uwłaszczona, syta, oderwana od problemów zwykłych ludzi” – stwierdził Sławomir Nitras. „Godzinne przemówienie prezesa i nic o tym, jak zwalczyć inflację, jak obniżyć koszty życia, poza zbieraniem chrustu, oczywiście. Bezradność+” – oznajmiła Renata Grochal. „Prezes Kaczyński zarzucił @donaldtusk (nie wymienił nazwiska) przebiegnięcie przez niego maratonu niby w słabym czasie. Bardzo chciałabym zobaczyć prezesa Kaczyńskiego biegnącego chociaż 1 kilometr 🏃” – napisała Alicja Defratyka. „Kaczyński ogłosił, że będzie dużo jeździł po Polsce. Nie powiedzieli mu jeszcze, po ile jest benzyna” – napisał atakowany przez Kaczyńskiego Donald Tusk.

Czytaj dalej

Foto: youtube/Onet News
Źródło: twitter.com/AlicjaDef, twitter.com/Renata_Grochal, twitter.com/SlawomirNitras, twitter.com/LeszekMiller, twitter.com/donaldtusk