Polka napisała list do Dudy. W mig stał się on hitem sieci! „Daj Pan już spokój…”

W czwartek w Centralnym Ośrodku Sportu w Zakopanem rozpoczął się XXX Zajazd Delegatów NSZZ „Solidarność”. Na wydarzeniu pojawił się prezydent Polski, Andrzej Duda, który wygłosił podczas niego przemówienie, a jego część poświęcił na niesmaczny żart o Donaldzie Tusku i pielęgniarkach. „Kiedy pokazywaliście te protesty przeciwko 67, byłem przecież wtedy posłem, byłem w Sejmie. Przypomniał mi się taki plakat skierowany do ówczesnego premiera Donalda Tuska: „Panie premierze czy chciałby Pan, żeby cewnik Panu zakładała 67-letnia pielęgniarka?”. Pamiętam, że wtedy miałem niecałe 40 lat, pomyślałem sobie: „cholera…”. Ale dzisiaj moi kochani mam 50 i mam poważny problem, żeby nawlec sznurówki bez okularów” – stwierdził. Na te słowa zareagowała zniesmaczona słowami prezydenta Polka. Jej wpis uzyskał już ponad 8 tysięcy pozytywnych reakcji internautów!

Szanowny Panie Prezydencie Andrzeju Dudo!
Wychodząc naprzeciw Pańskim lękom, dotyczącym cewnikowania przez sześćdziesięciosiedmioletnie pielęgniarki, pragnę opowiedzieć Panu taką oto anegdotkę…
Otóż, kilka lat temu, kiedy moja córeczka przebywała na oddziale intensywnej terapii noworodka, zdarzały się sytuacje, iż niespełna kilogramowe maleństwa, z kruchymi i niemal niewidocznymi żyłeczkami, wielokrotnie kłuto, aby założyć wenflon. No chyba, że akurat dyżur miała pielęgniarka Janeczka, babka koło siedemdziesiątki, w okularach na nosie… Janeczce zawsze udawało się za pierwszym razem, co zawsze z wielkim uznaniem obserwowały młodsze koleżanki, a także przestraszeni rodzice kwilących maluchów…
” – czytamy.

Panie Dudo!
Jeśli lęk przed sześćdziesięcioletnimi cewnikującymi pielęgniarkami wynika z faktu predyspozycji fizjologicznych – to proszę się nie bać, w każdym szpitalu znajdzie się jakaś podstarzała Pani Janeczka, która precyzyjnie namierzy najmniejszą dziureczkę, w najdrobniejszym elemencie Pańskiego ciała. Jeśli nie przy pomocy okularów, to przy pomocy lupy i pensety. I bez zbędnego stresu zamontuje co trzeba. Cewniczek w tak małym interesiku także!
Tak, że ten… Daj Pan już spokój z tą dyskryminacją. Nie każda pielęgniarka to „leśne ruchadło”. Niektóre być może z racji wieku mniej ruchliwe, ale na rzeczy się znają, bo niejeden mały interes w życiu widziały!
No i nie mazgaić mnie się tam! Sam Pan przecież ciągle powtarza, że tu trza być twardym, nie „mientkim”!
” – zakończyła.

Czytaj dalej

Foto: youtube/TVP Info
Źródło: facebook.com/matkapolka.walczaca