Prof. Matczak wściekł się w wywiadzie i zaorał PiS. Na Nowogrodzkiej zatrzęsie się ziemia! „W 2015 roku przyszedł PiS, który…”

Profesor Marcin Matczak udzielił wywiadu dla „Super Expressu”, gdzie w ostrych słowach wypowiedział się na temat podejścia partii rządzącej, Prawa i Sprawiedliwości do Konstytucji. Jego słowa robią furorę w sieci. „To jest taka sytuacja, która dokładnie pokazuje, o co w tej całej sprawie chodzi. Oczywiście nie chodzi tu o żadną Konstytucję. Ja już wielokrotnie mówiłem, że my w Polsce mamy tak naprawdę dwie Konstytucje. Mamy Konstytucję, którą uchwaliliśmy sobie jako naród w 97 roku, która ma takie wartości, jak podział i równowaga władz, niezależność sądownictwa, godność człowieka, równość, zakaz dyskryminacji, w tym zakaz dyskryminacji kobiet” – rozpoczął.

I to jest prawdziwa Konstytucja i potem w 2015 roku przyszedł PiS, który przez wysadzenie w powietrze Trybunału Konstytucyjnego włamał się do tej Konstytucji i wypełnił ją interpretacyjnie wartościami, które w niej nigdy nie były. Bo przez te wszystkie lata od naszego wejścia do Unii Europejskiej, Trybunał Konstytucyjny wielokrotnie badał zgodność naszych wartości Konstytucyjnych z Europejskimi i nigdy nie wychodziło mu, że one są sprzeczne. Bo nie ma dwóch godności ludzkich – Europejskiej i Polskiej. Nie ma proporcjonalności Europejskiej i Polskiej. PiS sobie wymyśla treść wartości, które niby są w naszej Konstytucji, oczywiście wpycha je tam wyrokami tego trybunału, który kontroluje i tworzy włącznie polskie rozumienie takich zagadnień, jak praworządność” – kontynuował. Przytoczony fragment wywiadu prof. Matczaka udostępnił na Facebook’u profil „SokzBuraka”, a można go obejrzeć poniżej.

Czytaj dalej

Foto: youtube/Profesor Matczak, youtube/AntiqbForever2
Źródło: facebook.com/sokzburaka