Prof. Środa wściekła po wczorajszych wydarzeniach. Tymi słowami rozpaliła internet! „Nie jestem w stanie pojąć, dlaczego…”

Profesor Magdalena Środa to m.in polska filozofka specjalizująca się w etyce czy też publicystka – jest autorką wielu książek dotyczących etyki. Przez wiele lat swojej kariery naukowej prowadziła również działalność społeczną. W 2009 roku została nawet wybrana Polką Roku w plebiscycie tygodnika „Wysokie Obcasy”. Znana jest również z tego, iż nie gryzie się w język i zawsze mówi to, co myśli. Obecnie często udziela się w mediach społecznościowych, gdzie na bieżąco komentuje aktualne wydarzenia z kraju. Jej wpisy cieszą się wielką popularnością. Nie inaczej było i tym razem.

Nie jestem w stanie pojąć dlaczego los dwóch kryminalistów tak fascynuje wszystkie media?? Rozumiem, że media prawicowe pracują na swój chleb to znaczy: muszą wykuć nowy mit. Mit dwóch męczenników. Ale dlaczego normalne media im w tym pomagają?” – napisała na swoim Facebook’owym profilu prof. Środa. Odniosła się ona bowiem do wydarzeń z 23 stycznia 2024 roku, kiedy to w oświadczeniu Andrzeja Dudy poinformował on o ułaskawieniu aresztowanych Macieja Wąsika i Mariusza Kamińskiego. Tego samego dnia ich wyjście z aresztu relacjonowane było na wielu portalach internetowych oraz kanałach telewizyjnych. Prof. Środa nie omieszkała ich za to skrytykować. Warto dodać, iż jej wpis zebrał na ten moment ponad 3 tysiące polubień i niemal 400 udostępnień, co może wskazywać na to, iż duża część Polaków podziela jej opinię. Można go przeczytać poniżej.


Foto: youtube/natemat.pl, youtube/Janusz Jaskółka
Źródło: facebook.com/Magdalena.Sroda

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *