Prowadząca miała dość tego, co wygaduje Jaki! Błyskawicznie zrobiła z nim porządek na wizji

We wtorek gościem Beaty Lubeckiej na antenie Radia ZET był Patryk Jaki. Na wizji dyskutowano m.in. o zablokowanych unijnych pieniądzach dla Polski. „Komisja Europejska nie ma dobrej woli w tym zakresie. Oni uważają, że mamy gorszą kulturę i tradycję. Uważam, że Polska ma lepszą kulturę i tradycję, demokratyczną i konstytucyjną. Izba Dyscyplinarna jest już zlikwidowana, my zrobiliśmy gest, mimo że oni w sposób oczywisty łamali traktaty” – przekonywał europoseł.

Chwilę później z ust polityka Solidarnej Polski padły bardzo kontrowersyjne słowa. „Ogromną zasługą tego, że jest wojna, to jest wina UE. Dla tego, że to ta organizacja pozwoliła na to, żeby budować Nord Stream 1,2, żeby stawiać na gaz. Ma więc w tym ogromny udział, bo postawiła na rosyjski gaz, a gaz jest bronią Putina. Tak, czy nie?” – wypalił. To po tej wypowiedzi Beacie Lubeckiej było ciężko utrzymać nerwy na wodzy. „Unia Europejska jest winna temu, że wybuchła wojna w Ukrainie, że Putin napadł na Ukrainę? Nie no, to już teraz pan absolutnie przesadził” – zapytała prowadząca popołudniowe wydanie programu Gość Radia ZET.

„Nie, absolutnie nie przesadziłem. Nie powiedziałem, że jest winna, ale że ma w tym duży udział, dlatego że postawiła na rosyjski gaz, a gaz jest bronią Putina. Czy to jest prawda, czy nie? Czy Putin używa gazu jako broni, pani zdaniem? Kto w takim razie kto spowodował, że my jesteśmy uzależnieni od gazu? Niemcy i Unia Europejska, zgadzając się na Nord Stream 1 i Nord Stream 2. I taka jest prawda. I wbrew temu propagandowemu przekazowi, który można słyszeć od rana do wieczora w Radiu ZET, że Unia Europejska jest taka dobra i gwarantuje nam bezpieczeństwo i tych wszystkich po prostu”- dodał Jaki. To wtedy Lubecka wybuchła i zrobiła porządek z gościem programu. „Pokazujemy różne punkty widzenia, więc proszę nie przypisywać Radiu ZET po prostu jakieś propagandowych zagrywek, tak? Więc proszę się z tego wycofać, natychmiast. Nie słucha pan Radia ZET od rana do wieczora, żeby opowiadać takie po prostu farmazony, przepraszam za wyrażenie” – zareagowała.

Czytaj dalej

Źródło: polityka.se.pl, wiadomosci.radiozet.pl
Foto: YouTube.com Radio ZET