Prymas wbił potworną szpilę Rydzykowi! Duchowny z Torunia się po tym nie pozbiera

W dniach 8-9 lipca na Jasnej Górze odbyła się 32. Pielgrzymka Rodziny Radia Maryja. Wydarzenie to nie obyło się bez kontrowersji. Sporo osób do dziś jest oburzona faktem, że wzięli w niej udział przedstawiciele partii rządzącej. Dużo uwagi przykuło także przemówienie założyciela rozgłośni Tadeusza Rydzyka, który postanowił wykorzystać tę okazję do zaatakowania… Unii Europejskiej. O jego słowa w niedawnym wywiadzie zapytany został prymas Wojciech Polak. 

Ojciec Tadeusz Rydzyk na Jasnej Górze kilkukrotnie szokował wiernych. Bardzo głośno zrobiło się o jego słowach nt. wcześniej wspominanej UE. „Oni mówią: Co robić? Bo wybory się zbliżają. Boże, żeby tej Polski nie sprzedali. Przecież czyhają. Unia Europejska już czyha, żeby nas wchłonąć. Ta niemiecka Unia Europejska, przecież jest niemiecka.[…] W Polsce też są tacy, co tak koniecznie to euro, to takie sprzedawczyki, honoru to nie ma, godności  – grzmiał duchowny w trakcie Pielgrzymki Rodziny Radia Maryja. O tę wypowiedź oraz o obecność polityków PiS w Częstochowie był pytany prymas Polski, Wojciech Polak.

„Tutaj odpowiedź daje prawo kanoniczne. Nie słyszałem o paragrafie, który umożliwia czy akceptuje użyczenie politykom ambony. Kościół to nie miejsce na wiec, czy agitację polityczną. To przestrzeń modlitwy i celebracji Eucharystii. Również Ewangelia nie może być instrumentalizowana na potrzeby kampanii. Zasada ta dotyczy Jasnej Góry, Lichenia, Gniezna, i każdego innego miejsca sakralnego, każdej świątyni bez wyjątku” – przekonywał Wojciech Polak z rozmowie z portalem stacja7.pl. „Rola duchownych powinna ogniskować się na przypominaniu tych wartości, kształtowaniu sumień i wskazywaniu fundamentalnych zasad mających swoje źródło w Ewangelii. Nigdy nie powinniśmy mieszać się w bieżącą politykę, ani robić cokolwiek, co naraziłoby nas na taki zarzut” – dodawał.

Czytaj dalej

Źródło: wiadomosci.gazeta.pl, stacja7.pl, wiadomosci.wp.pl
Foto: Wikimedia Commons (Autor: J. Andrzejewski, Piotr Drabik)