Przyszłość PiS poważnie zagrożona?! Niezależny senator: „Nareszcie. Prosiłem o to Tuska. Zrobił to…”

Przewodniczący Platformy Obywatelskiej, Donald Tusk pojawił się w sobotę w Kluczborku, gdzie spotkał się z wyborcami. Jego wystąpienie odbiło się szerokim echem. Mówił między innymi o tym, iż przed przyszłorocznymi wyborami parlamentarnymi Platforma przedstawi 100-dniowy program rozpisany na każdy dzień mający zajmować się „sprzątaniem po PiS-ie”. Do wypowiedzi Tuska na spotkaniu w Kluczborku odniósł się na Facebook’u niezależny senator, Wadim Tyszkiewicz. Nie ukrywał on swojego zadowolenia z obietnic składanych przez lidera PO. Co więcej, sam stwierdził, iż jego rolą będzie dopilnowanie, aby Tusk dotrzymał słowa.

Nareszcie. Prosiłem o to Tuska w Krośnie Odrzańskim. Zrobił to, na co czekają miliony Polaków. – „Będą siedzieć”. To hasło musi być na sztandarach opozycji.
– Będziemy mieli przygotowaną rozpiskę na każdy dzień po wyborach, w ciągu stu dni wszystko będzie wyczyszczone – mówił w sobotę w Kluczborku Donald Tusk.
Dodał, że ów harmonogram zostanie przedstawiony przed przyszłorocznymi wyborami parlamentarnymi.
– Nie mamy czasu, żeby cztery czy pięć lat zajmować się sprzątaniem po PiS-ie. Nie chcę tutaj epatować jakimiś tajemnicami, ale robię to w dyskrecji, pracuje duży zespół ludzi. Ja nazywam ten zespół roboczo „Sto dni”. Będziemy mieli do wyborów przygotowaną rozpiskę na każdy dzień po wyborach, w ciągu stu dni wszystko będzie wyczyszczone, ja przed wyborami publicznie przedstawię wam ten harmonogram stu dni – mówił Tusk na spotkaniu z mieszkańcami Kluczborka
” – pisze Tyszkiewicz.

Dodał, że:
-Te sto dni musi wystarczyć, żeby te najbardziej bulwersujące złogi z tej stajni usunąć.
– Jest bardzo wiele rzeczy, szczególnie jeśli chodzi o praworządność, system prawa, sądy itd., że nie potrzeba ustaw, żeby wrócić do stanu prawnego. Oni gwałcili prawo, konstytucję, przepisy prawa krajowego i europejskiego, nie trzeba będzie ustawy, żeby te decyzje i konsekwencje uchylić.
– „Trybunał Stanu to jest pieszczota”. Oni będą siedzieć, a nie że odbierze im się prawo kandydowania- powiedział Tusk.
A moją rolą jest dopilnować, żeby Tusk dotrzymał słowa.
Gdyby tak niemiało się stać, sam dobrowolnie na zawsze odejdę z polityki, ale jestem pewien, że tym razem nie będzie zmiłuj się i jeszcze na jakiś czas w tej polityce pozostanę.
PS I do jasnej cholery nie piszcie już, że „kruk krukowi oka nie wykole”.
To już jest nudne. Ani Tusk, ani ja będę tych przestępców sadzał do więzień, ale wolne, sprawiedliwe i niezależne sądy, które najpierw trzeba przywrócić, trzeba rozdzielić funkcję prokuratora generalnego i ministra sprawiedliwości, a reszta będzie już tylko formalnością. To sądy wydają wyroki, nie politycy, nie Tusk. „Kruk krukowi…”? Macie dowody, że poprzednicy, Tusk, ludzie z PO/PSL/SLD popełniali przestępstwa? Macie takie dowody? Złóżcie zawiadomienia o popełnieniu przestępstwa, a daję wam gwarancję, że Kaczyński i Ziobro rzucą się w mgnieniu oka na Tuska i polityków tych partii opozycyjnych. Gwarantuje Wam. I przestańcie już jęczeć, że nikt nikogo nie rozliczy
” – zakończył.

Czytaj dalej

Foto: youtube/krosno24tv, youtube/Janusz Jaskółka
Źródło: facebook.com/wadimsenator