Rydzyk się doigrał! Duchowny został bezlitośnie wyszydzony, nie zostawiono na nim suchej nitki

Redemptorysta z Torunia ojciec Tadeusz rydzyk w jednym z ostatnich wywiadów dla tygodnika „Sieci” wypowiedział się o pedofilii w Kościele. „Oczywiście, gdy mamy do czynienia z molestowaniem, pedofilią to jest to całkowicie niedopuszczalne.[…] Przede wszystkim idzie ogromna propaganda promująca wynaturzenia, rozwiązłość, grzech, łamanie przykazań. Gdy inni to robią, to idą po chwałę, wspaniałe opisy. Ktoś taki staje się celebrytą. Gdy popełni taki występek ksiądz, to już go mają” – mówił. O ten cytat zapytany został przez dziennikarkę Wirtualnej Polski ojciec Paweł Gużyński, który wbił Rydzykowi mocną szpilę.

Nie jest dla nikogo tajemnicą, że moje spojrzenie na świat, moje wyczucie Kościoła, wiary, religijności w porównaniu z o. Rydzykiem to są dwa różne światy. Ja nie mam i nie chcę mieć nic wspólnego z jego działalnością, z jego opiniami i powiem bardzo prowokacyjnie. To jest chłopek-roztropek polskiego Kościoła. Jego skuteczność też bardzo często na tym polega, że on taką – nie obrażając oczywiście chłopów – to jest taki swojski chłop, który takie swojskie prawdy spod budki z piwem ludziom sączy i opowiada. On jest taki swojski i daje taki poziom zrozumienia tym rzeczom i przez to jest ogromnym, ogromnym szkodnikiem w Kościele w Polsce. Ja się nie będę ustosunkowywał do tych jego tez, bo to jest bardzo ryzykowne. Polemika z głupotą jako taką na antenie nie mając wystarczająco dużo czasu, materiału porównawczego i tak dalej, to jest bardzo ryzykowne” – powiedział.

Prowadząca Agnieszka Kopacz-Domańska zapytała go następnie o wypowiedzi Rydzyka dotyczące Unii Europejskiej. „To jest ogromna szkoda. W tym kontekście potężnym skandalem jest to, że on ma tak silnych promotorów wśród biskupów, bo to znaczy, że oni się intelektualnie i moralnie i mentalnie z nim zgadzają, tak? To rysuje tragiczny obraz polskiego episkopatu, skoro on ma takie plecy i może tę działalność prowadzić i takie rzeczy opowiadać. To jest ten sam rodzaj przekazu, który stosuje partia rządząca, tworząc taki mit swojskiej ludowej sprawiedliwości i w ten sposób niszczy się system sprawiedliwości w Polsce i sędziów.[…] Niestety Rydzyk tak samo funkcjonuje i takie ćwierć prawdy głupoty sprzedaje” – odpowiedział.

Czytaj dalej

Źródło: wiadomosci.wp.pl
Foto: flickr/Archidiecezja Krakowska Biuro Prasowe

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *