Sasin uderzył w Donalda Tuska. W kontrze został zaorany ostrą ripostą!

Wicepremier Jacek Sasin był dzisiejszym gościem w jednym z programów telewizji wPolsce. Wypowiedział się on tam m.in. na temat wyemitowanego wczoraj w TVP 1 filmu Ewy Stankiewicz pt. „Stan Zagrożenia”. Jest to dokument traktujący o katastrofie smoleńskiej w 2010 roku. Wicepremier po pytaniu prowadzącej o Donalda Tuska postanowił mu wbić szpilę. W obronie obecnego przewodniczącego Europejskiej Partii Ludowej stanęli internauci.

Jak ocenia Pan ten dokument. Wypowiadał się Pan zresztą w tym filmie. z nowych faktów, które ujrzeliśmy choćby fotografia Ewy Kopacz w rosyjskim prosektorium. Jak Pan komentuje ten obraz?” – zapytała prowadząca. „Przyznam się, że nie miałem okazji wczoraj tego filmu obejrzeć […]. Miałem okazję zapoznać się z omówieniami i z tymi zdjęciami, o których wspomina pani redaktor. Zdjęciami, które nie ukrywam, mną osobiście wstrząsnęły, bo pamiętam tamtą atmosferę, pamiętam ten smutek, który nam wszystkim towarzyszył, a pamiętam co prawda również Donalda Tuska i Bronisława Komorowskiego na warszawskim lotnisku Okęcie, kiedy czekaliśmy na ciało pana prezydenta […] jak panowie żartowali i śmiali się między sobą. Wtedy myślałem, że to taki incydent, ale dzisiaj już widać, że to po prostu było normalne zachowanie ówczesnego obozu władzy” – odpowiedział Sasin.

Dopytany o więcej szczegółów powiedział: „Donald Tusk jest osobą, która można powiedzieć, odegrała ciemną rolę, fatalną rolę, w tym wszystkim, co się wydarzyło.[…] Dzisiaj jest osobą totalnie niewiarygodną i te historie, które dzisiaj po 11 latach wymyśla po to, żeby zrzucić z siebie odpowiedzialność, próbować obciążać tych, którzy zginęli i którzy dzisiaj nie mogą przedstawić swojej wersji albo przeciwstawiać się tym kłamstwom Donalda Tuska, to jest coś wyjątkowo obrzydliwego i to już nie tylko w kategoriach politycznych, ale przede wszystkim w kategoriach czysto ludzkich. Człowiek honoru w ten sposób po prostu nie postępuje jak Donald Tusk„. Na jego słowa w serwisie YouTube zareagował jeden z internautów. Zaorał polityka ostrą ripostą. „Sasin Najwyższa Izba Kontroli stwierdziła, że te 70milionów złotych na koperty które PRZECHULAŁEŚ to było BEZPRAWIE. Możesz do tego się odnieść. Czy sianie PiS-owskiej PROPAGANDY z BLONDYNKĄ jest ważniejsze” – napisał.

Czytaj dalej

Foto: youtube/Onet News, youtube/Janusz Jaskółka
Źródło: Telewizja wPolsce

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *