Senator wściekły po wygraniu nagrody przez Glapińskiego. Padły ostre słowa! „Te tłuste koty, czy raczej kreatury, śmieją się Polakom w twarz”

W niedzielę odbyła się gala „Giganci Polska Press 2022”. Organizuje ją przejęta przez Orlen w 2021 roku grupa Polska Press. Jednym ze zwycięzców był prezes Narodowego Banku Polskiego, Adam Glapiński. Otrzymał nagrodę za wybitne zarządzanie bankiem centralnym w czasach pandemii, wojny na Ukrainie i kryzysu energetycznego. Decyzja ta wywołała spore kontrowersje bowiem to właśnie jego krytykuje znaczna część społeczeństwa za niedostateczne pełnienie swojej roli w tak trudnych czasach dla Polaków. Niezależny senator, Wadim Tyszkiewicz postanowił publicznie potępić jego zwycięstwo.

To nie żart.
Prezesie kochany, Panie nasz i zbawco, studnio mądrości… gratulacje!
Polska Press Daniela Obajtka nagrodziła Glapińskiego za „bezpieczeństwo finansowe” i za wybitne zarządzanie bankiem centralnym.
Glapiński na wielkiej gali (nie ma zaciskania pasa za państwowe):
„Polska jest na całym świecie podziwiana za bezprecedensowe sukcesy ekonomiczne i finansowe!”.
Teraz Glapa nagrodzi Obajtka za przyjazną dla Polaków politykę paliwową i najwyższe ceny w Europie w relacji do zarobków, dzięki której nasza inflacja bije rekordy. No jeszcze Kurski otrzyma nagrodę za najbardziej demokratyczną, bezstronną i obiektywną TV w Europie. Mistrzowie.
A tak już całkiem na poważnie, te tłuste koty, czy raczej kreatury, śmieją się Polakom w twarz. Pławią się w bogactwie i luksusach, a Polakom każą „zap…ć za miskę ryżu” (Morawiecki”.
Jak długo jeszcze Polacy wytrzymają? Bareja wiecznie żywy.
PS Ja proponuję dla Glapińskiego nową ksywkę „Wielka stopa”, od bezmyślnie ustalanych i jednych z najwyższych w Europie stóp procentowych
” – napisał na swoim Facebook’u Tyszkiewicz.

Czytaj dalej

Foto: facebook.com/wadimsenator, youtube/krosno24tv
Źródło: businessinsider.com.pl, facebook.com/wadimsenator