Sopocki nauczyciel wyśmiał podręcznik do „Historii i Teraźniejszości” Czarnka. Jego wpis to HIT!

Zgodnie z rozporządzeniem ministra edukacji i nauki, Przemysława Czarnka, od września 2022 roku w szkołach średnich pojawi się nowy przedmiot „Historia i teraźniejszość”. Wczoraj pojawiły się informacje, iż podręcznik do wspomnianego przedmiotu, autorstwa prof. Wojciecha Roszkowskiego trafił już do oceny ekspertów Ministerstwa Edukacji i Nauki. Opublikowano również jego fragmenty, które wywołały kontrowersje.

Można się z niego dowiedzieć między innymi, że Unia Europejska niweluje inne religie poprzez lansowanie ateizmu, a wśród najpopularniejszych obecnie ideologii jest feminizm i gender. Podręcznik wywołał mieszane reakcje Polaków w sieci. Głos postanowił zabrać sopocki nauczyciel Paweł Lęcki. Ten często komentuje na swoim Facebook’u obecne wydarzenia społeczno-polityczne w naszym kraju, nie inaczej było i tym razem. „Media donoszą, że jest już podręcznik do Historii i Teraźniejszości Przemysława Czarnka. Można się w nim dowiedzieć, że Unia Europejska lansuje ateizm, a to źle, bo wartości, Bóg, honor, ojczyzna” – rozpoczął swój wpis Lęcki.

Wśród najbardziej popularnych obecnie ideologii politycznych należy scharakteryzować socjalizm, liberalizm, feminizm, ideologię gender, współczesną chadecję, czyli chrześcijańską demokrację, której nie należy jednak utożsamiać z chadecją sprzed 40 lat i więcej, wylicza profesor Roszkowski, autor podręcznika, by przejść następnie do omawiania komunizmu i nazizmu. Jest dużo o rekompensatach, które Niemcy powinni wypłacić Polsce za II wojnę światową, oczywiście dużo Papieża Polaka oraz Żołnierzy Wyklętych. Uważam, że twórca i Ministerstwo Edukacji i Nauki nie powinni się tak ograniczać. Do każdego podręcznika powinny być dołożone: figurka JP2, posążek św. Andrzeja Boboli, gałązka chrustu oraz ołtarzyk i karabinek do samodzielnego montażu. Jak krzewić polskość, to na całego, a nie tam jakieś półśrodki” – zakończył w satyrycznym stylu.

Czytaj dalej

Foto: youtube/TVP Info, facebook.com/pawel.lecki79
Źródło: facebook.com/pawel.lecki79, tokfm.pl